Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/04/02 18:25 #18871

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
Robert 69 ..... 69 mam nadzieję że to rocznik a nie sekta? Prześladuje mnie ta zboczona liczba. I nie życzę sobie jej tu na forum! Mam takie prawo? A czy ŚJ to sekta? Nie !!! Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy moi drodzy jest RUCH-em i wara wam od nich!
Publiczne oczernianie tego ruchu jest karalne, i bądźcie tego świadomi czym to może grozić.
Natomiast jeśli droga Pani padłaś ofiarą przestępstwa, od tego jest Policja i Prokuratura, a nie forum. Wykroczeniem jest już sam fakt niezgłoszenia tego.
A co do stalkingu, firmy promocyjnio-marketingowe na co dzień to robią i jakoś dalej funkcjonują, nawet przetwarzają bezprawnie nasze dane, nie wspominając o odsprzedaży takich baz danych...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/04/03 07:27 #18874

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
alien
Chyba na głowe upadłeś.Widać że żyjesz w innym świecie i jesteś wyalien owany. Idż i walcz z systemem Ty i ten cały twój zbór świadków nie wiadomo czego. Wykroczeniem jest fakt nie zgłoszenia czegoś tam ? śmiech na sali. W jakim świecie żyjesz? Co to w ogóle ma być? ha ha ha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/05/04 09:09 #19061

  • Robert69
  • Robert69 Avatar
  • Gość
  • Gość

alien napisał: Robert 69 ..... 69 mam nadzieję że to rocznik a nie sekta? Prześladuje mnie ta zboczona liczba. I nie życzę sobie jej tu na forum! Mam takie prawo? A czy ŚJ to sekta? Nie !!! Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy moi drodzy jest RUCH-em i wara wam od nich!
Publiczne oczernianie tego ruchu jest karalne, i bądźcie tego świadomi czym to może grozić.
Natomiast jeśli droga Pani padłaś ofiarą przestępstwa, od tego jest Policja i Prokuratura, a nie forum. Wykroczeniem jest już sam fakt niezgłoszenia tego.
A co do stalkingu, firmy promocyjnio-marketingowe na co dzień to robią i jakoś dalej funkcjonują, nawet przetwarzają bezprawnie nasze dane, nie wspominając o odsprzedaży takich baz danych...


Świadkowie Jehowy nie dochodzą sprawiedliwości w sądach!!! Oni mszczą się na własną ręke!
Dlatego spokojny jestem co do ewentualnych pozwów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/08/15 08:21 #19800

  • wladimir
  • wladimir Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wladimir.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/21 17:34 #20169

  • slavika
  • slavika Avatar
  • Gość
  • Gość
Konieczna jest praca nad zmianą mentalności. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/23 17:09 #20186

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
Stalking np.
tel. 896510409
tel. 825452540
Macie inne propozycje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/25 06:42 #20202

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ostatnio mi wydzwaniają z Filipiak Polska czy jakoś tak. Jak nie na jeden telefon w orange to na drugi. Twierdzą że mój numer został wylosowany. Rozumiem że na jeden mogliby ale skąd mają drugi no i do dziewczyny też wydzwaniają. Sądzę, że był wyciek danych z orange, bo na plusa czy play jakoś nie dzwonią. Czy ktoś ma podobny problem, bo chyba pójdę z tym na policję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/25 09:08 #20207

  • STEFIX
  • STEFIX Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 3
Mam to samo, pieprzone Filipiaki, skąd gnoje mają mój numer.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/27 10:34 #20249

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z mojej strony przeprowadzono poważną rozmowę z Kierowniczką firmy "Filipiak" która notabene okazała się zupełnie inną firmą,działającą w imieniu Filipiak... Kolejny ich telefon zgłaszam na policję. 3 ~ 4 telefony dziennie na nr stacjonarny to jest własnie stalking. Dostali z mojej strony ostrzeżenie, że za każdy odebrany telefon od nich z ofertami, będą otrzymywać z mojej strony fakturę za czas zmarnowany na ich wysłuchie, a liczyć będę jak dobry lekarz :p

UOKiK ukarał min. firmę Philipiak. Za oszukiwanie klientów wiec próbują odrobić straty.

UOiK ukarało Filipiak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez alien.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2014/09/28 11:03 #20256

  • ppingwin
  • ppingwin Avatar
  • Gość
  • Gość

lalunia napisał: Chciałabym zwrócić waszą uwagę na problem z którym się zetknęłam osobiście i to mnie skłoniło do założenia tego tematu. Padłam ofiarą stalkingu i chciałabym napisać jak on wygląda i co można z tym zrobić.
STALKING, CZYLI...

Pomysłowość stalkerów wydaje się nieograniczona. Z badań, a także z literatury krajowej i światowej dotyczącej tej problematyki wynika, że stalking mogą stanowić m.in. następujące zachowania:

1) uporczywe wydzwanianie (w szczególności nocne),
2) wysyłanie listów, SMS-ów, e maili oraz inne formy cyberstalkingu,
3) pozostawianie wiadomości pod drzwiami mieszkania ofiary, pozostawianie wiadomości na poczcie głosowej,
4) wręczanie lub przesyłanie ofierze niechcianych kwiatów czy prezentów (zarówno obraźliwych, jak i romantycznych czy deprymująco cennych),
5) natrętne składanie propozycji spotkań, wspólnych wyjazdów i propozycji seksualnych;
6) śledzenie, podążanie za ofiarą, zatrudnianie do tego prywatnych detektywów,
7) obserwowanie, podglądanie ofiary, przebywanie w okolicy miejsca zamieszkania lub pracy ofiary, wyczekiwanie na ofiarę w miejscu jej pracy lub w okolicy miejsca jej zamieszkania,
8) przyglądanie się ofierze, dążenie do nawiązania kontaktu z ofiarą za pośrednictwem wspólnych znajomych i rodziny (w tym również dzieci), wypytywanie ich o szczegóły z życia prywatnego ofiary,
9) wypytywanie o ofiarę w miejscu jej zamieszkania i pracy,
10) zakładanie podsłuchu telefonicznego, przeszukiwanie prywatnych notatek i śmieci ofiary celem uzyskania informacji o niej,
11) wdzieranie się do mieszkania ofiary celem zabrania ofierze przedmiotów osobistych, bądź pozostawianie śladów obecności celem zastraszenia,
12) rejestrowanie faktów z życia prywatnego ofiary za pośrednictwem aparatu fotograficznego i sprzętu audio wideo,
13) podszywanie się pod ofiarę, np. przez składanie zamówień w jej imieniu, podszywanie się pod znajomych lub rodzinę ofiary, wysyłając jej listy z fałszywymi informacjami,
14) manipulowanie ofiarą na przykład poprzez wszczynanie postępowania karnego przeciwko ofierze lub groźby wszczęcia postępowania czy groźby lub próby samobójstwa celem wymuszenia na ofierze pewnych zachowań, w tym wymuszenia kontaktu ze stalkerem,
15) uprzedmiotowienie ofiary, poniżanie jej, manipulowanie przyjaciółmi i rodziną ofiary celem ich odwrócenia się od niej (nastawianie ich przeciw ofierze),
16) zaczepianie ofiary w miejscach publicznych,
17) niszczenie mienia prywatnego ofiary,
18) szantaż emocjonalny, szantaż ekonomiczny, wyrządzanie szkody ulubieńcom – zwierzętom domowym będącym własnością ofiary,
19) groźby (w tym groźby uszkodzenia ciała lub groźby śmierci),
20) akty przemocy fizycznej, trzymanie w mieszkaniu ostrych narzędzi celem zastraszenia ofiary,
21) akty wandalizmu i uszkodzenia mienia, np. zarysowania, stłuczenia – celem zastraszenia ofiary (najczęściej dotyczy to samochodu ofiary lub miejsca jej zamieszkania),
22) wykrzykiwanie w miejscach publicznych obelg pod adresem ofiary w jej obecności (np. w okolicy miejsca pracy lub zamieszkania)
www.gazeta.policja.pl/portal/997/1135/66...osoby_stalkingu.html


Myślę że autor tematu miał też na miejscu nękanie poprzez przedrżenianie czego dopuszczają tzw. ,,ludzie,, ze Słubic. Po tym się rozpoznaje taki element że cię uporczywie zaczynają przedrzeźniać co ma cię skłonić do uległości wobec grupy manipulacyjno -przestępczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2015/05/15 19:44 #22319

  • por.borewiczz
  • por.borewiczz Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2015/09/14 05:24 #22988

  • ola1
  • ola1 Avatar
  • Gość
  • Gość

ppingwin napisał:

lalunia napisał: Chciałabym zwrócić waszą uwagę na problem z którym się zetknęłam osobiście i to mnie skłoniło do założenia tego tematu. Padłam ofiarą stalkingu i chciałabym napisać jak on wygląda i co można z tym zrobić.
STALKING, CZYLI...

Pomysłowość stalkerów wydaje się nieograniczona. Z badań, a także z literatury krajowej i światowej dotyczącej tej problematyki wynika, że stalking mogą stanowić m.in. następujące zachowania:

1) uporczywe wydzwanianie (w szczególności nocne),
2) wysyłanie listów, SMS-ów, e maili oraz inne formy cyberstalkingu,
3) pozostawianie wiadomości pod drzwiami mieszkania ofiary, pozostawianie wiadomości na poczcie głosowej,
4) wręczanie lub przesyłanie ofierze niechcianych kwiatów czy prezentów (zarówno obraźliwych, jak i romantycznych czy deprymująco cennych),
5) natrętne składanie propozycji spotkań, wspólnych wyjazdów i propozycji seksualnych;
6) śledzenie, podążanie za ofiarą, zatrudnianie do tego prywatnych detektywów,
7) obserwowanie, podglądanie ofiary, przebywanie w okolicy miejsca zamieszkania lub pracy ofiary, wyczekiwanie na ofiarę w miejscu jej pracy lub w okolicy miejsca jej zamieszkania,
8) przyglądanie się ofierze, dążenie do nawiązania kontaktu z ofiarą za pośrednictwem wspólnych znajomych i rodziny (w tym również dzieci), wypytywanie ich o szczegóły z życia prywatnego ofiary,
9) wypytywanie o ofiarę w miejscu jej zamieszkania i pracy,
10) zakładanie podsłuchu telefonicznego, przeszukiwanie prywatnych notatek i śmieci ofiary celem uzyskania informacji o niej,
11) wdzieranie się do mieszkania ofiary celem zabrania ofierze przedmiotów osobistych, bądź pozostawianie śladów obecności celem zastraszenia,
12) rejestrowanie faktów z życia prywatnego ofiary za pośrednictwem aparatu fotograficznego i sprzętu audio wideo,
13) podszywanie się pod ofiarę, np. przez składanie zamówień w jej imieniu, podszywanie się pod znajomych lub rodzinę ofiary, wysyłając jej listy z fałszywymi informacjami,
14) manipulowanie ofiarą na przykład poprzez wszczynanie postępowania karnego przeciwko ofierze lub groźby wszczęcia postępowania czy groźby lub próby samobójstwa celem wymuszenia na ofierze pewnych zachowań, w tym wymuszenia kontaktu ze stalkerem,
15) uprzedmiotowienie ofiary, poniżanie jej, manipulowanie przyjaciółmi i rodziną ofiary celem ich odwrócenia się od niej (nastawianie ich przeciw ofierze),
16) zaczepianie ofiary w miejscach publicznych,
17) niszczenie mienia prywatnego ofiary,
18) szantaż emocjonalny, szantaż ekonomiczny, wyrządzanie szkody ulubieńcom – zwierzętom domowym będącym własnością ofiary,
19) groźby (w tym groźby uszkodzenia ciała lub groźby śmierci),
20) akty przemocy fizycznej, trzymanie w mieszkaniu ostrych narzędzi celem zastraszenia ofiary,
21) akty wandalizmu i uszkodzenia mienia, np. zarysowania, stłuczenia – celem zastraszenia ofiary (najczęściej dotyczy to samochodu ofiary lub miejsca jej zamieszkania),
22) wykrzykiwanie w miejscach publicznych obelg pod adresem ofiary w jej obecności (np. w okolicy miejsca pracy lub zamieszkania)
www.gazeta.policja.pl/portal/997/1135/66...osoby_stalkingu.html


Myślę że autor tematu miał też na miejscu nękanie poprzez przedrżenianie czego dopuszczają tzw. ,,ludzie,, ze Słubic. Po tym się rozpoznaje taki element że cię uporczywie zaczynają przedrzeźniać co ma cię skłonić do uległości wobec grupy manipulacyjno -przestępczej.


Temat trudny i potrzebny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2015/09/14 22:45 #23013

  • dawidooo
  • dawidooo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy stalking toteż zamieszczanie na forum fałszywych postów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.