Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/23 18:04 #17492

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Chciałabym zwrócić waszą uwagę na problem z którym się zetknęłam osobiście i to mnie skłoniło do założenia tego tematu. Padłam ofiarą stalkingu i chciałabym napisać jak on wygląda i co można z tym zrobić.
STALKING, CZYLI...

Pomysłowość stalkerów wydaje się nieograniczona. Z badań, a także z literatury krajowej i światowej dotyczącej tej problematyki wynika, że stalking mogą stanowić m.in. następujące zachowania:

1) uporczywe wydzwanianie (w szczególności nocne),
2) wysyłanie listów, SMS-ów, e maili oraz inne formy cyberstalkingu,
3) pozostawianie wiadomości pod drzwiami mieszkania ofiary, pozostawianie wiadomości na poczcie głosowej,
4) wręczanie lub przesyłanie ofierze niechcianych kwiatów czy prezentów (zarówno obraźliwych, jak i romantycznych czy deprymująco cennych),
5) natrętne składanie propozycji spotkań, wspólnych wyjazdów i propozycji seksualnych;
6) śledzenie, podążanie za ofiarą, zatrudnianie do tego prywatnych detektywów,
7) obserwowanie, podglądanie ofiary, przebywanie w okolicy miejsca zamieszkania lub pracy ofiary, wyczekiwanie na ofiarę w miejscu jej pracy lub w okolicy miejsca jej zamieszkania,
8) przyglądanie się ofierze, dążenie do nawiązania kontaktu z ofiarą za pośrednictwem wspólnych znajomych i rodziny (w tym również dzieci), wypytywanie ich o szczegóły z życia prywatnego ofiary,
9) wypytywanie o ofiarę w miejscu jej zamieszkania i pracy,
10) zakładanie podsłuchu telefonicznego, przeszukiwanie prywatnych notatek i śmieci ofiary celem uzyskania informacji o niej,
11) wdzieranie się do mieszkania ofiary celem zabrania ofierze przedmiotów osobistych, bądź pozostawianie śladów obecności celem zastraszenia,
12) rejestrowanie faktów z życia prywatnego ofiary za pośrednictwem aparatu fotograficznego i sprzętu audio wideo,
13) podszywanie się pod ofiarę, np. przez składanie zamówień w jej imieniu, podszywanie się pod znajomych lub rodzinę ofiary, wysyłając jej listy z fałszywymi informacjami,
14) manipulowanie ofiarą na przykład poprzez wszczynanie postępowania karnego przeciwko ofierze lub groźby wszczęcia postępowania czy groźby lub próby samobójstwa celem wymuszenia na ofierze pewnych zachowań, w tym wymuszenia kontaktu ze stalkerem,
15) uprzedmiotowienie ofiary, poniżanie jej, manipulowanie przyjaciółmi i rodziną ofiary celem ich odwrócenia się od niej (nastawianie ich przeciw ofierze),
16) zaczepianie ofiary w miejscach publicznych,
17) niszczenie mienia prywatnego ofiary,
18) szantaż emocjonalny, szantaż ekonomiczny, wyrządzanie szkody ulubieńcom – zwierzętom domowym będącym własnością ofiary,
19) groźby (w tym groźby uszkodzenia ciała lub groźby śmierci),
20) akty przemocy fizycznej, trzymanie w mieszkaniu ostrych narzędzi celem zastraszenia ofiary,
21) akty wandalizmu i uszkodzenia mienia, np. zarysowania, stłuczenia – celem zastraszenia ofiary (najczęściej dotyczy to samochodu ofiary lub miejsca jej zamieszkania),
22) wykrzykiwanie w miejscach publicznych obelg pod adresem ofiary w jej obecności (np. w okolicy miejsca pracy lub zamieszkania)
www.gazeta.policja.pl/portal/997/1135/66...osoby_stalkingu.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/23 18:44 #17493

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/23 18:57 #17494

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/24 03:42 #17499

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
straszne....mam nadzieję że az takich swirów nie ma,tez doświadczyłam stalkingu,na razie mam spokój.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/24 07:21 #17500

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

xy37 napisał: straszne....mam nadzieję że az takich swirów nie ma,tez doświadczyłam stalkingu,na razie mam spokój.


Są i to w Słubicach , myślisz po co ja to wszystko robię. Minister Sprawiedliwości ogłosił że co 10
polak pada ofiarą stalkingu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/24 10:03 #17504

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
stalking nawet ten "pozytywny"tzn ukazującu uwielbienie itp to tez wku wi..ające,jednak ten "negatywny" bedacy nienawiścią,to juz strach..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/24 16:55 #17505

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

xy37 napisał: stalking nawet ten "pozytywny"tzn ukazującu uwielbienie itp to tez wku wi..ające,jednak ten "negatywny" bedacy nienawiścią,to juz strach..


W Słubicach działa zorganizowana grupa ludzi która stosuje staling i to w sposób metodyczny.
To są tchórze!, mięczaki! , życiowi nieudacznicy! którzy w ten sposób wpływają na ludzi a następnie szantażem wciągają do sekt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/24 18:56 #17506

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lalunia napisał: W Słubicach działa zorganizowana grupa ludzi która stosuje staling i to w sposób metodyczny.
To są tchórze!, mięczaki! , życiowi nieudacznicy! którzy w ten sposób wpływają na ludzi a następnie szantażem wciągają do sekt.


Napisz jeszcze, że masz na myśli Świadków Jehowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/25 03:33 #17511

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
znowu te sekty...jak zaczęłaś,to napisz więcej-na co zwracać uwagę,konkretne osoby-w takim przypadki trzeba walić nazwiskami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/25 07:38 #17512

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

xy37 napisał: znowu te sekty...jak zaczęłaś,to napisz więcej-na co zwracać uwagę,konkretne osoby-w takim przypadki trzeba walić nazwiskami.


Przeczytałam Twój pretensjonalny post który wskazuje że masz coś na sumieniu....
Po pierwsze nie będziesz mi mówić co mam pisać czego mam nie pisać!
Po drugie owszem Świadkowie Jehowy są sektą!
Po trzecie. Sekta nie musi być organizacją skupioną na naukach religijnych. Ruch o charakterze sekty może dotyczyć zarówno religii, jak i polityki, marketingu, edukacji, a nawet rozrywki.
nastolatek-i-zdrowie.wieszjak.pl/emocje/...sa-rodzaje-sekt.html
Sekty zajmują się nękaniem w sposób profesjonalny i zorganizowany. Wg. danych jakie przedstawił Minister Sprawiedliwości W. Ćwiąkalski ok 10% obywateli naszego kraju pada ofiarą nękania!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/25 16:09 #17514

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Taaak,mam COŚ na sumieniu...hehehehe
;-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/25 17:28 #17516

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lalunia napisał: Po drugie owszem Świadkowie Jehowy są sektą!

No to czas się doszkolić, Świadkowie Jehowy są w naszym kraju legalnie działającym związkiem wyznaniowym.

Wg. danych jakie przedstawił Minister Sprawiedliwości W. Ćwiąkalski ok 10% obywateli naszego kraju pada ofiarą nękania!

No więc kiedy TY przestaniesz nas nękać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/25 20:06 #17517

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

marks napisał:

lalunia napisał: Po drugie owszem Świadkowie Jehowy są sektą!

No to czas się doszkolić, Świadkowie Jehowy są w naszym kraju legalnie działającym związkiem wyznaniowym.

Wg. danych jakie przedstawił Minister Sprawiedliwości W. Ćwiąkalski ok 10% obywateli naszego kraju pada ofiarą nękania!

No więc kiedy TY przestaniesz nas nękać?


Burdele też legalnie działają. Amberg Gold też legalnie działała.
Ś.J. zarejestrowali się w 1985 roku jako spółka pod nazwą "Strażnica — Wydawnictwo Wyznania Świadków Jehowy w Polsce" !!!...
pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy_w_Polsce
www.racjonalista.pl/kk.php/s,3665
www.racjonalista.pl/kk.php/s,53/q,Swiadkowie.Jehowy.Jehowici
Wszystko jest w internecie i jest tak oczywiste dla mnie że nie mam ochoty o tym z Tobą marks
dyskutować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lalunia.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/26 03:29 #17518

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
lalunia,ty masz problem nie ze stalkingiem,tylko z własna psychą.I przestań wklejać linki z wikipedii,nikomu nie chce sie tego czytać,daremny twój trud,hahahah

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uporczywe nękanie . Stalking. 2013/09/26 05:58 #17519

  • lalunia
  • lalunia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Bardzo ciekawy wywiad z psychologiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.