Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach? 2011/02/10 09:25 #8048

  • W11
  • W11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Do końca marca 2011 trwają zapisy do szkół podstawowych. Proszę o opinie do której szkoły w Słubicach warto zapisać dziecko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 09:49 #8049

  • ming44
  • ming44 Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie wiem, która szkoła jest najlepsza. Odradzam SP3; zostaje SP1 i SP2. Myślę, że w dwójce są większe wymagania, ale mimo tego polecam zapisać tam dziecko, bo moim zdaniem dzięki większym wymaganiom dziecko ma szansę na lepszą przyszłość. Nie mam nic do jedynki, jednak ja nie zapisałbym do tej szkoły swojego dziecka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 10:13 #8056

  • kaja10
  • kaja10 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dlaczego odradzasz SP 3? Ja zapisałam dziecko do SP 1 ale nie wiem jeszcze czy się dostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 10:26 #8059

  • ming44
  • ming44 Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie polecam SP3, ponieważ... nie chciałbym mówić tego publicznie, ale miałem wiele nieprzyjemności związanych z Dyrektorem tej szkoły. I słyszałem też o wielu dziwnych zwyczajach panujących w tej szkole, np. przez jakiś czas Uczniowie musieli przychodzić do szkoły przynajmniej 10 min. przed dzwonkiem na pierwszą lekcję. 3 nieobecności 10 minut przed dzwonkiem = nagana od Dyrektora. Tak przynajmniej słyszałem. Tak ogólnie trójka jest nawet w porządku, ale mimo wszystko nie polecam. A czemu dziecko miałoby się nie dostać do SP1?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 10:31 #8061

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
ming........masz 12 lat a piszesz że nie zapisałbys swojego dziecka do szkoły...... dziwne kontakty z dyrektorem...heh ja jak byłem w twoim wieku też często lądowałem u dyrektora. to wcale nie ujmuje nic szkole...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 10:35 #8062

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Odpowiedź jest prosta.
Nie ważne jaka szkoła, ważne jaka klasa !
Tajemnicą poliszynela jest to, że nieoficjalnie w każdej szkole tworzone są klasy tzw "elitarne" dla dzieci "lepszych" rodziców.
W tych klasach ze względu na wyrównanie można realizować bardziej ambitny program nauczania.
Idź w maju, czerwcu do dyrektorki i poproś o wgląd na listy klas.
Zapisz dziecko tam gdzie będzie więcej znanych słubickich nazwisk, ewentualnie dzieci z rodzin nauczycielskich.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 12:00 #8065

  • ming44
  • ming44 Avatar
  • Gość
  • Gość
jurand napisał:

ming........masz 12 lat a piszesz że nie zapisałbys swojego dziecka do szkoły...... dziwne kontakty z dyrektorem...heh ja jak byłem w twoim wieku też często lądowałem u dyrektora. to wcale nie ujmuje nic szkole...

Po pierwsze - nie 12, tylko 13
Po drugie - wcale nie chodziło mi o to, że u Dyrektora lądowałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 12:49 #8067

  • kaja10
  • kaja10 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dlatego, że ponoć jest rejonizacja i w związku z tym powinno chodzić do SP 3. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsza szkoła podstawowa w Słubicach ? 2011/02/10 15:52 #8072

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Każda szkoła ma swoje plusy i minusy.
Dla mnie plusem SP3 jest to, że w budynku jest tylko podstawówka i małe dzieci nie mają styczności z "zahormonionymi" gimnazjalistami.
Miałem okazję być parę razy w SP1 i SP2, i generalne na przerwach te dzieci z podstawówek giną w tłumie gimnazjalistów, którzy mają najróżniejsze głupie pomysły.
Rejonizacja jest dobrą sprawą, dlaczego niby jakieś dziecko ma dymać do szkoły pół miasta, bo w najbliższej zabrakło dla niego miejsca?
Co do jakości samego kształcenia, to w zasadzie nie ma znaczenia wybór szkoły, poziom edukacji z roku na rok leci na łeb, na szyję i jak rodzice sami nie zadbają o edukację własnych dzieci to szkoła tego nie zrobi.
Pisać i czytać nauczą, podstaw liczenia też, największe szanse są na poznanie biblii, to w zasadzie wszystko co obecnie jest potrzebne do życia w/g kolejnych rządów i ministrów edukacji.

Ciekawe natomiast jest w naszej, nie tylko lokalnej, edukacji jest to, że nauczyciele którzy często nie mają zbytnich osiągnięć w kształceniu szkolnym zajebiście sprawdzają się jako korepetytorzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 15:35 #14033

  • gublowa
  • gublowa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam
w przyszłym roku dziecko zaczyna naukę w szkole podstawowej. Waham się między 1 a 2 ? Proszę o wyrażanie swoich opinii i spostrzeżeń. Dziękuję bardzo z góry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez gublowa.

Odp: Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 20:47 #14046

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dałem dziecko do "dwójki" i dziś żałuję.
a) Jedna sala gimnastyczna na dwie szkoły, w efekcie klasy pierwsze i późniejsze też, mają pseudo WF w jakiejś salce w podziemiach szkoły.
b) Pierwszoklasiści mają zajęcia od 8:00 ale już od drugiej klasy uczniowie chodzą na godzinę, 9:00 czy 10:00. Niby nic, ale akurat mi takie godziny są nie na rękę, a świetlica mała i ilość miejsc jest też ograniczona. Podobno problemy lokalowe, ale jakoś nikt o nich nie wspominał przy nagabywaniu w przedszkolu i dniach otwartych w szkole.
c) Stołówka też podziemiach i trochę cuchnie, wcześniej piwnica była zalana, potem ją niby wyremontowano ale nadal capi.
d) Nie wiem jak w "jedynce" ale w "dwójce" jest średniowiecze i brak ciepłej wody w kranach.
To są jak do tej pory moje największe różnice-bolączki "dwójki" w porównaniu z innymi szkołami z tym, że te inne znam głównie z opowiadań rodziców-znajomych, ale też z odwiedzin we wszystkich szkołach.
Co do kadry nauczycielskiej i poziomu samego nauczania to się nie wypowiem, bo to już bardzo indywidualna sprawa i nie mam tu porównania do reszty szkół.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 20:55 #14047

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piterson. Powód: brak aktywnego linku

Odp: Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 20:59 #14048

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
dzieciak ma się uczyć, a wy tu , że brak ciepłej wody, stołówka nie taka, godziny nie pasują, może 1 albo 2, itd. chuchacie na te dzieciaki a potem wyrastają z nich obuzy, chociaż na szczęście nie ze wszystkich :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 21:48 #14050

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

Piterson napisał: qqłka, poczytaj ten artykuł

natablicy.pl/szkoly-beda-karane-za-brak-...7ba1142d5ca054000000

Marne to pocieszenie.
Z tego co wiem, to przepisy obligowały wszystkie szkoły, a co za tym idzie i samorządy, że od tego roku szkolnego warunki sanitarne muszą być poprawione.
Co z tego skoro burmistrzowi i radnym co innego w głowie, w końcu to nie oni te kary zapłacą tylko my, podatnicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkoła Podstawowa - proszę o opinie 2012/09/18 21:59 #14051

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

Rob napisał: dzieciak ma się uczyć, a wy tu , że brak ciepłej wody, stołówka nie taka, godziny nie pasują, może 1 albo 2, itd. chuchacie na te dzieciaki a potem wyrastają z nich obuzy, chociaż na szczęście nie ze wszystkich :evil:

Nikt nie chucha, ale mamy podobno XXI wiek. Ministrowie i posłowie zastanawiają się nad e-podręcznikami, są pomysły żeby każde dziecko dostało tablet, a tu w łazienkach nie ma ciepłej wody czy papieru toaletowego a stołówka to slams.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3