Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Szpital w Słubicach 2011/08/19 18:23 #9834

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
przy okazji niedawnych odwiedzin na oddziale połozniczym słubickiego szpitala rzuciło mi się w oczy, że przynajmniej w pokojach matki z dzieckiem jest naprawdę wysoki standard. czysto, funkcjonalnie, świeżo po remoncie. Dwie matki w pokoju z własną łazienką, umywalką dla maluchów , przewijakami - rewelacja. zachęca do rodzicielstwa! nie wiem jak ma się do tego reszta, ale jeśli to choćby początek zmian na lepsze to rewelacja.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/19 19:04 #9837

  • motylek
  • motylek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
oczywiscie ze kazdy moze sie wypowiadac glosno.
ale ich male zarobki nie sa konsekwencja zlego zarzadzania dyrektora itd. przeciez ich zarobki biora sie z narodowego funduszu zdrowia. wiec pretensje powinny byc kierowane do pani minister zdrowia. ja majac niespelna 19 lat doceniam ze nasz szpital sie mimo wszystko rozwija. a tu przeciez nie chodzi o sam szpital ale o cale slubice. takie same problemy z funduszem nie obowiazuja tylko naszego szpitala ale rowniez innych glownych punktow w slubicach. a przeciez burmistrz itd nie bedzie wykladac z wlasnej kieszeni zeby poprawic stan. ma tak samo zwiazane rece jak inni w kraju.

co do wygladu szpitala to rowniez jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona. na oddziale dzieciecym sa super warunki. pokoje 2-3 osobowe z lazienkami. ostatni raz bylam tam pod koniec tamtego roku i juz wtedy byl ladnie odnowiony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/19 19:17 #9838

  • maladiva
  • maladiva Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Może i zarobki lekarzy nie przekładają się na zarządzanie szpitalem przez dyrektora, ale przekładają się na chęć do pracy, motywację i podejście do pacjenta, a to chyba ważne, prawda? Nikt mi nie wmówi, że dyrektor ma związane ręce. Zadowolenie personelu i pacjentów powinno-to być priorytetem, a nie kombinowanie jakby tu najszybciej sprywatyzować wszystko, zaoszczędzić na wszystkim i wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/19 21:02 #9839

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
maladiva napisał:

Niech zaproponują lekarzom lepsze warunki pracy to może w końcu przestaną wyjeżdżać za granicę. Pomyśl o tym, że oni studiowali przez 6 lat, przez kolejne dwa robili specjalizację, a na ich barkach ciąży ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzkie, więc nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie pracował za psie pieniądze. Ja rozumiem, że to jest problem, ale ja jako szary obywatel nie mam prawa głosu i nie chcę decydować o tym co dla służby zdrowia jest najlepsze, od tego są odpowiedni ludzie, którzy pchając się na swoje stanowiska wiedzieli co robią i wiedzieli jakie będą mieli obowiązki. Gdyby Ci ludzie byli wybierania przez ogół społeczeństwa to moglibyśmy mieć do siebie pretensje, ale ja nikogo nie mianuję na funkcję ministra zdrowia, czy dyrektora słubickiego szpitala, więc mam prawo określać, czy to co robią mi się podoba, czy nie i mogę to głośno wypowiadać, bo to gwarantuje mi konstytucja.


Lepsze, to znaczy jakie? A przede wszystkim za co?
Studia medyczne, póki co są odpłatne jak każde inne, czyli w sumie za darmo, ale przy tym najdroższe jest dziś wykształcenie lekarza, za które MY wszyscy płacimy.
Nie słyszałem żeby istniała w Polsce jakaś prywatna uczelnia medyczna, ale jeżeli są tacy, którzy ponieśli 100% nakładów na swoje kształcenie medyczne, niech jadą gdzie chcą.
Chcą, niech jadą do Afryki leczyć biednych i potrzebujących, chcą niech jadą do Kalifornii tuningować postarzałe celebrytki za grube miliony. Ale dopóki my jako społeczeństwo sponsorujemy im te studia, to łaski nie robią że będą nas leczyć. I nie muszą wcale robić tego za darmo, tylko dlaczego od razu muszą zarabiać kilka średnich krajowych?
Sześć lat studiów i dwa specjalizacji to żaden wyczyn, mam kolegę, który studiował budowę dróg i mostów, 5 lat wcale nie łatwych studiów i do tego kilka lat praktyki(taka budowlana specjalizacja i staż) pod kierunkiem uprawnionego budowlańca, żeby mógł samodzielnie kierować budowami. Jeździł po całej Polsce, żeby móc te praktyki zaliczyć, a gdy już je skończył to wcale nie zarabiał 10-20 tys.miesięcznie czy nawet więcej, jak przeciętny lekarz w publicznym szpitalu.
Czy rok studiów więcej uprawnia do tak dużych dysproporcji w zarobkach?
No może projektant i budowlaniec nie mają bezpośrednio takiej odpowiedzialności jak lekarze, pośrednio jednak odpowiadają za dużo większą liczbę ludzi niż lekarze.
Z resztą na temat odpowiedzialności lekarzy jest artykuł, w którymś z ostatnich numerów NIE, jest tam ładnie opisany proceder z mammografami i odpowiedzialność jaką ponoszą lekarze za swoje błędy. Może gdzieś w internecie jest jakiś przedruk, nie wiem, ale konkluzja jest taka, że lekarz nie odpowiada za swoje błędy.
Notabene długo tak jeszcze będzie, dopóki biegłymi w sprawach sądowych przeciwko lekarzom będą inni lekarze. Dziś ty, jutro ja i jakoś to będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/19 21:20 #9840

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
do: qqłka
Nie wiem, czy jesteś taki tępy, czy tylko udajesz. Pokaż mi budowlańca, który bezpośrednio odpowiada za życie ludzkie. Pośrednio owszem. Pokaż mi budowlańca, który dzień i noc pełni służbę w ochronie życia ludzkiego. I pokaż mi budowlańca, który leczy ludzi. Ja ci mogę kilku wskazać: "ginekolog" (4 lata więzienia w Krakowie), "dentysta" (2,5 roku więzienia), kolejny "dentysta" (proces w toku). Studia to nie 5 lat bezpłatnych studiów, ale 10 lat wyrzeczeń (razem ze specjalizacją). Nie żebym bronił słubickich lekarzy, ale krytyka ma granice.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 10:47 #9842

  • maladiva
  • maladiva Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Powiem więcej niech qqłka pokaże mi lekarza pracującego w publicznym szpitalu zarabiającego 10-20 tys. miesięcznie. A co do studiów, które są nie odpłatne- to podatnicy fundują wykształcenie nie tylko lekarzom, ale też prawnikom, nauczycielom, BUDOWLAŃCOM itd. Tym bardziej nie rozumiem Twojego oburzenia, nie sądze, żeby studia medyczne były łatwiejsze niż budowlane, zresztą mniejsza o to, ja nie chcę żeby leczył mnie lekarz, którego dopadło wypalenie zawodowe z powodu pogarszających się warunków ekonomicznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 13:36 #9843

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
maladiva napisał:

Powiem więcej niech qqłka pokaże mi lekarza pracującego w publicznym szpitalu zarabiającego 10-20 tys. miesięcznie. A co do studiów, które są nie odpłatne- to podatnicy fundują wykształcenie nie tylko lekarzom, ale też prawnikom, nauczycielom, BUDOWLAŃCOM itd. Tym bardziej nie rozumiem Twojego oburzenia, nie sądze, żeby studia medyczne były łatwiejsze niż budowlane, zresztą mniejsza o to, ja nie chcę żeby leczył mnie lekarz, którego dopadło wypalenie zawodowe z powodu pogarszających się warunków ekonomicznych.


Z nazwiska nie będę wymieniał, ale jest, a przynajmniej było już kilku takich w naszym szpitalu.
Fundujemy studia nie tylko lekarzom, ale to nie prawnicy i nauczyciele uciekają na "zachód", bo u nas podobno nie mogą godnie zarobić.
Stopień skomplikowania studiów nie ma tu nic do rzeczy, bo wychodzi na to tylko lekarzom nie mogą się pogorszyć warunki ekonomiczne, reszta ludzi niech zarabia minimalną krajową, płaci podatki i trzyma gęby na kłódki. Niech się cieszą, że w ogóle żyją, tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 13:42 #9844

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4

do: qqłka
Nie wiem, czy jesteś taki tępy, czy tylko udajesz. Pokaż mi budowlańca, który bezpośrednio odpowiada za życie ludzkie. Pośrednio owszem.

Ty, oświecony!
Czytać umiesz? Gdzie napisałem, że budowlaniec odpowiada bezpośrednio?
Piszesz to samo co ja i wymyślasz mi od tępaków, to co powiesz o sobie?

Pokaż mi budowlańca, który dzień i noc pełni służbę w ochronie życia ludzkiego. I pokaż mi budowlańca, który leczy ludzi.

Pokaż mi lekarza, który projektuje mosty.
Przykład projektanta/budowniczego podałem jako innego, który ma nielekkie studia podobnie jak lekarz i też się specjalizuje oraz cały czas dokształca, świat idzie od przodu nie tylko w medycynie.
Ale skoro chcesz przykład bliżej ratowania ludzi, to pokaż mi strażaka-ratownika, który oprócz tego, że "dzień i noc pełni służbę w ochronie życia ludzkiego", dodatkowo często naraża swoje, to zarabia tyle co lekarz.

Ja ci mogę kilku wskazać: "ginekolog" (4 lata więzienia w Krakowie), "dentysta" (2,5 roku więzienia), kolejny "dentysta" (proces w toku).

Ja też ci mogę kilka wskazać:
bledylekarskie.pl/index.php?option=com_c...view&id=27&Itemid=41
Inny przykład jest we wspomnianym przeze mnie artykule w NIE.
Tylko co z tego, to jest tylko wierzchołek góry lodowej, oto cytat:
"Nikt nie liczy także dzisiaj przypadków błędów popełnianych przez polskich lekarzy. Przekładając dane z innych państw ich liczba mogłaby wahać się w granicach 20-30 tys. każdego roku."
i źródło: prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/435585,sz...bledy_lekarskie.html
Słyszałeś żeby chociaż jeden procent z tej liczby zakończył się skazaniem lekarza na bezwzględne pozbawienie wolności i zakaz wykonywania zawodu? Bo, to że gdzieś odbyły się pojedyncze procesy o niczym nie świadczy.

Studia to nie 5 lat bezpłatnych studiów, ale 10 lat wyrzeczeń (razem ze specjalizacją). Nie żebym bronił słubickich lekarzy, ale krytyka ma granice.

No tak się składa, że miałem okazje w swoim życiu poznać kilku takich co się "wyrzekali" na medycynie i nigdy bym się u nich nie chciał leczyć.
Póki co dzienne studia medyczne są bezpłatne, czy ci się podoba czy nie, specjalizacje z tego co pamiętam też, a takie kończy większość polskich lekarzy. A że w zawodzie panuje mafia i stosunki korporacyjne, coś na wzór i modłę zawodu prawnika, to już wina samych lekarzy.
W każdym razie uważam straszenie społeczeństwa przez lekarzy tym, że jak nie będą spełniane ich zachcianki i nie będą "godnie" zarabiać, to wyjadą za granicę, za czyste kurestwo, i podobał mi się pomysł Dorna. Szkoda że go nie zrealizował wtedy gdy mógł, bo może dziś polska służba zdrowia wyglądała by inaczej.

Tu masz wyjaśnienie Marcina Jabłońskiego obecnej sytuacji w naszym szpitalu:
www.szpitalslubice.pl/aktualnosci/5/

Co napiszesz o tych "słubickich" lekarzach, i ich służbie w ochronie życia ludzkiego w dzień i noc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 19:41 #9845

  • maladiva
  • maladiva Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
qqłka napisał:
Fundujemy studia nie tylko lekarzom, ale to nie prawnicy i nauczyciele uciekają na "zachód", bo u nas podobno nie mogą godnie zarobić.



A dlaczego prawnicy nie wyjeżdżają do pracy za granicę? Już Ci tłumaczę:
żeby studiować prawo międzynarodowe trzeba wyjechać za granicę, żeby studiować po za krajem trzeba mieć pieniądze, ale żeby pracować w zawodzie prawnika gdzie indziej niż Polska to już chyba trzeba mieć podwójne obywatelstwo, ponieważ np. studiując prawo międzynarodowe na Viadrinie trzeba podpisąc oświadczenie, że nie będziesz wykonywał wyuczonego tam zawodu na terytorium Niemiec. A nauczyciele? Kwestia języka, ale najważniejsze jest to, że inne kraje mają wśród swoich obywateli nauczycieli wię po co im emigranci. A lekarzy i pielęgniarek nigdy nie jest za dużo. Pod rządami poprzedniej Pani dyrektor jakoś nie było takich ogromnych zadłużeń żeby brakowało na wypłaty dla pracowników, a nawet wystarczało na utworzenie funduszu socjalnego, z którego oni korzystali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 20:02 #9846

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Qqłka:
Nie wiem, co napisać o słubickich lekarzach, nie leczę się tutaj, ale za granicą. Tam polscy lekarze mają wyrobioną markę, nawet operował mnie jeden polski chirurg i nie mogę narzekać. Co do Twojego zdania o studiach medycznych, to pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, bo nie będę porównywał murarza, inżyniera i lekarza, bo to inna bajka. Także dla mnie nadal jesteś tępym pieniaczem, nawet gorszym niż Rakoczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 20:34 #9847

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
maladiva napisał:

A dlaczego prawnicy nie wyjeżdżają do pracy za granicę? Już Ci tłumaczę:

Nie musisz mi tłumaczyć ja znam te powody. Co nie zmienia meritum sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 20:52 #9849

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
kreplas napisał:

Qqłka:
Nie wiem, co napisać o słubickich lekarzach, nie leczę się tutaj, ale za granicą.

To po ki cul się "odzywasz"?
Jesteś tępym pieniaczem?

Tam polscy lekarze mają wyrobioną markę, nawet operował mnie jeden polski chirurg i nie mogę narzekać.

To, że nasi lekarze mają dobra markę za granicą to wiem, to że pisałem o błędach lekarskich nie świadczy o tym, że u nas w kraju są tylko i wyłącznie niedouczone konowały.
Napisz tylko czy operację w szpitalu sfinansowało ci ubezpieczenie, ale musiałeś wcześniej pobiegać za lekarzem w jego prywatnych gabinetach, żeby się do tego szpitala dostać?
A tak właśnie wygląda codzienność w naszej służbie zdrowia.

Co do Twojego zdania o studiach medycznych, to pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, bo nie będę porównywał murarza, inżyniera i lekarza, bo to inna bajka.

I OK, każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale to jak mnie nazywasz świadczy tylko o tobie.
Nie potrafisz się merytorycznie odnieść chociażby tylko do linków, które podałem?

Także dla mnie nadal jesteś tępym pieniaczem, nawet gorszym niż Rakoczy.

Nazwij mnie jeszcze nazistą i już "wygrałeś".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 21:04 #9850

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Akurat ja się odnoszę merytorycznie, a Ty jesteś pieniaczem i zawsze szukasz dziury w całym. Operację sfinansowało ubezpieczenie. Sam jesteś konował. jeśli studiowałeś, to Twoje studia też sfinansowali podatnicy (chyba, że zaocznie studiowałeś). Porównując strażaka z lekarzem dajesz przykład braku umiejętności logicznego myślenia. Na tym forum dałeś już niejednokrotnie powód do oceniania Cię jako pieniacza, prostaka i zaściankowego mieszczańskiego, niedowartościowanego marudy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 21:06 #9851

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Acha.kiedy nagle musiałem skorzystać z usług tutejszego szpitala, zgłosiłem się na oddział do doktora Walczaka. 5 minut czekania, 15 minut konsultacji i problem był rozwiązany. Z racji tego, ze jestem mężczyzną, nie korzystałem z oddziału ginekologicznego, ale Tobie qqłka zalecam. Może masz wściekliznę macicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szpital w Słubicach 2011/08/20 21:08 #9852

  • Pippa
  • Pippa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zobaczcie to:
www.szpitalslubice.pl/aktualnosci/5/

Będziecie mieli ułatwione zadanie by ocenić co się dzieje w szpitalu. Przez kilka lat zgraja cwaniaków żyła jak pączki w maśle. Teraz im się urwało, bo ktoś im się dobrał do d... Szukają teraz wszystkich sposobów by powrócić po trupach. Mam nadzieję, że ten prezio się jednak nie wystraszy i nie ugnie. Powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.