Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/26 20:48 #34690

  • aducha997
  • aducha997 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie napisałam, że wszyscy ludzie są niedozwoleni, tylko wielu których widuje na codzień tak wygląda. Mam europejskie ubezpieczenie i nigdzie na nie mnie nie chcą przyjąć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Życie w Słubicach 2019/06/26 20:51 #34691

  • aducha997
  • aducha997 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bardzo się cieszę, że masz tylu zadowolonych z życia znajomych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach 2020/06/16 01:20 #35648

  • Tomek322
  • Tomek322 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich, ja też planuję przenieść się do Słubic za kilka miesięcy. Jaka jest sytuacja mieszkaniowa w mieście? Ile kosztuje wynajem i zakup mieszkania? Czy budowane są nowe domy od dewelopera, które można kupić? Przeprowadzam się z Wrocławia i tu wielu korzysta z serwisu korter.com.pl/ aby znaleźć nowe mieszkania i domy od dewelopera.Ale niestety tego miasta nie ma na liście. Chciałbym usłyszeć od was kilka rad.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Tomek322.

Życie w Słubicach 2020/06/16 12:08 #35649

  • GBDE
  • GBDE Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pięć lat temu przeprowadziliśmy się z Dortmundu do Słubic.
Chciałam, aby dzieci chodziły do polskiej szkoły.
Mąż pracuje w Berlinie, a ja we Frankfurcie.Obecnie mieszkamy we Frankfurcie. Słubice to specyficzne miasto nastawione wyłącznie na handel i usługi dla Niemców.
Wynajem mieszkania to kosmos. Wzięliśmy lokal w nowym budownictwie bowiem mieszkania w poniemieckich kamienicach maja cenę apartamentów.
Z sąsiadami nie mieliśmy o czym rozmawiać, bo oni tylko o bazarze , towarze i pieniądzach.
W sklepach i na stacjach paliw drożyzna. Chcąc zrobić normalne zakupy raz na tydzień jeździliśmy do Zielonej Góry lub Gorzowa. Pomimo kosztów paliwa i tak było o ponad 30 % taniej niż w Słubicach i jeszcze taniej się tam auto zatankowało.
Po wpuszczeniu do Polski Ukraińców zaczęła się tragedia. Nie rozumieją po polsku, źle rozkładają towar na pólkach a zapytani o coś bełkoczą coś pod nosem po ukraińsku.
Tragedią były bieżące serwisy i naprawy samochodów. Zdecydowana większość warsztatów na bezczelnego unika wystawiania faktur za wykonane zlecenie. Podjechałem do jednego warsztatu i mówiąc po polsku dowiadywałem się o cenę wymiany oleju , wymiany kół oraz naprawy hamulców w samochodzie znajomego. Dostałem zobowiązujący kosztorys tych napraw, wyszło 959 zł z fakturą Vat 23 procent czyli 215,51 Euro
Trzy dni później podjechał mój kolega z pracy w Berlinie tym samym samochodem i co usłyszał: ten sam zakres napraw 375 Euro. Zapytany o fakturę mechanik stwierdził, że to się nie będzie opłacać bo musi do tego dołożyć 23 %. Zaproponował 430,50 Euro. Gorliwie poinformował o tym że u niego nikt nie bierze rachunków, bo chce mieć taniej.

Podobna sytuacja miała miejsce w kilku innych warsztatach w Słubicach. Przecież to jawne oszukiwanie klientów i urzędu finansowego.
Nie żałujemy wyprowadzki do Frankfurtu. Wynajem mieszkania porównywalny cenowo do Słubic, przy zakupie nowego mieszkania jest wprawdzie drożej ( w końcu to Niemcy ) lecz przy skali oprocentowania kredytów to Pikuś.

Słubic z powyższych powodów do zamieszkania nie polecamy !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach 2020/06/19 09:32 #35652

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Hmmm. Masz racje - nie przyjezdzaj tutaj - szkoda twoich pieniedzy i twojego zycia. W naszym miescie osoby o inklinacjach godnych Sherlocka Holmesa maja ciezko w zyciu. Lepiej jedz do Berlina, tam jest taniej a przede wszystkim uczciwiej - tutaj sami zlodzieje i oszusci. I wszyscy chca wlasnie ciebie rabnac na kase, bo przeciez twoja kasa jest dla nich najwazniejsza. Dobrze, ze zapytales, bo jeszcze ktos moglby ci tutaj zycie cale zniszczyc. Ufff, chyba wlasnie uratowales skore...
Za tę wiadomość podziękował(a): jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yon.

Do yon 2020/06/19 09:50 #35654

  • GBDE
  • GBDE Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Użytkownik yon chciał się krytycznie odnieść do wpisu, a w sumie wyszło mu całkiem rzeczowe i prawdziwe podsumowanie tez zawartych w powyższym poście. Ceni się krytyczne podejście do rzeczywistości Słubic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach 2020/06/19 10:43 #35655

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
GBDE . Sarkazm , takie pojęcie. Niektórzy rozumieją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach 2020/06/19 13:35 #35662

  • taka
  • taka Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Trochę polaków pracuje we Frankfurcie. Zarobki nędzne jak na położenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Życie w Słubicach 2020/06/19 14:21 #35664

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Polaków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2