Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/07 11:32 #26762

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:laugh: Zapraszam do zapoznania i przeczytania upublicznionego wystąpienia pokontrolnego NIK w 2015 r. w wodociągach ZUWŚ Sp. z o.o. w Słubicach. :cheer: :P :woohoo: :evil:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: P-15-110-L...-011.pdf
Wielkość pliku:470 KB



Wkrótce więcej informacji...

...tutaj znajduje się link bezpośredni do zielonogórskiej delegatury NIK

www.nik.gov.pl/kontrole/P/15/110/LZG/
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/07 19:10 #26766

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
No i?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/08 19:58 #26775

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

kreplas napisał: No i?


No i....... wynika z tego, że zysk spółki maleje i czas pomyśleć o następnych podwyżkach dla mieszkańców. Druga sprawa to nasz burmistrz...... nie nie wiedziałem, nic nie słyszałem...... nic nie wiem, że ktoś zasiadał w radze nadzorczej dwóch spółek prawa handlowego samorządu terytorialnego. Biedaczek, nikt mu nic nie powiedział. B)
Co najciekawsze chyba to był prawnik z zawodu i wykształcenia, który przepisy prawa powinien mieć w małym palcu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/08 21:25 #26777

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:evil: cytuję za wyżej wymienionym linku "Wystąpieniem pokontrolnym" strona 11: "Roczne nagrody dla Prezesa Zarządu Spółki, za „efektywne gospodarowanie dostępnymi zasobami oraz profesjonalnym zarządzaniem Spółką” w latach 2012-2014, były przyznawane, na wniosek przewodniczącego rady nadzorczej, przez Burmistrza Słubic w wysokości 1,5 miesięcznego wynagrodzenia (2013-2014) i jednorazowego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 r. Działania te spełniały wymogi art. 5 ust. 3 oraz art. 10 ust. 2 ustawy o wynagrodzeniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi." :laugh: :laugh: :laugh:

Mój komentarz jest następujący: czy cała rada nadzorcza w osobach występujących w KRS-ie, wg stanu na dzień 01.12.2015 r., akceptowała lub podejmowała jakąkolwiek uchwałę zmierzającą do udzielania nagrody dla prezesa zarządu Kazimierza Góra?
Czy może została uchwalona jakaś uchwała rady nadzorczej w tym zakresie?

Załącznik (nie do końca zgodny z literą prawa?) potwierdzający zaklepanie nagrody przez burmistrza.
Pytanie, czy pod stosownym dokumentem podpisali się pozostali członkowie rady?



Pytanie: W jakiej wysokości przydzielona była nagroda dla prezesa?

Wówczas w radzie zasiadali:
1. Józef Lorkowski; 2. Wiesław Pniewski; 3. Marek Kokowski; 4. Arkadiusz Rojna - Czy Panowie potwierdzają sporządzanie takiego dokumentu lub mają wiedzę, czy było to działanie niezgodne z prawem? W radzie nadal zasiadają 2 czynni prawnicy.

W załączeniu nieaktualny już wypis z KRS ZUWŚ Sp. z o.o. i NZOZ Sp. z o.o. Każdy może sprawdzić kto zasiadał w 2 spółkach jednocześnie, a burmistrz Tomasz Ciszewicz lakonicznie odpowiada, że tak cytuję MUSTAFA "Druga sprawa to nasz burmistrz...... nie nie wiedziałem, nic nie słyszałem...... nic nie wiem, że ktoś zasiadał w radze nadzorczej dwóch spółek prawa handlowego samorządu terytorialnego. Biedaczek, nikt mu nic nie powiedział.
Co najciekawsze chyba to był prawnik z zawodu i wykształcenia, który przepisy prawa powinien mieć w małym palcu
". :whistle:

Załączniki KRS:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: RP_192465_...1537.pdf
Wielkość pliku:17 KB


Plik załącznika:

Nazwa pliku: RP_359690_...1421.pdf
Wielkość pliku:16 KB


...cdn. :P
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: nic

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/09 08:12 #26778

  • Paprotnik
  • Paprotnik Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 1
@HMR, czepiasz się starsznie :evil: Finanse spółki są jeszcze dobre. Jak będą problemy, to zrobi się podwyżkę za wodę i ścieki i będzie git na następne 3-4 lata. ;)
Jednoosobowy zarząd ma się tak dobrze, że postanowił podzielić się swoim bezcennym doświadczeniem z innymi miejskimi spółkami. Dzięki temu "nadzorowaniu" inna miejska spółka ma się "wyśmienicie" www.krs-online.com.pl/slubicki-osrodek-s...sp-z-krs-736360.html :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Paprotnik.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/09 09:12 #26779

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
HMR , generalnie o co Ci chodzi tym razem , że zmieniłeś nick ? Co potrzebujesz załatwić ? Mamy drugą połowę 2016 , wystąpienie pokontrolne jest z 2015 . I co ? olśniło Cię nagle czy jest jakaś potrzeba dokopać burmistrzowi albo prezesowi ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/12 21:19 #26793

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Chciałbym niezadługo odrobinkę polemizować z forumowiczem o nicku "jkn51": zauważ proszę, że do tej pory za wybuch II Wojny Światowej (01.09.1939 r.) i agresję ZSRR (17.09.1939 r.), nie milkną echa historii. Mija właśnie 77 lat.

Nie zamierzam jak to pisałeś "dokopać burmistrzowi albo prezesowi", bo akurat ONI sami się
kompromitują
i nie jestem gołosłowny.

Więc, po co wg Ciebie Forumowiczu rozdrapywać taką błahostkę jak zeszłoroczna kontrola w jedynej gminnej spółce zarządzanej i z pewnością przez ostatnie lata niekontrolowanej przez cybińskich i międzyrzeckich "managerów" spółce, która przynosi kilkumilionowe zyski? Fakt jeden z nich nawet zagrzał ciepłą posadkę w ZUWŚiu i życzę mu skok o 1 pięterko wyżej. :dry:

...ale do rzeczy:

Dlatego, Szanowny Forumowiczu o nicku "jkn51" uważam, że oficjalne ukazanie się tematycznego "Raportu pokontrolnego" przeprowadzonego przez zielonogórską delegaturę Najwyższej Izby Kontroli (NIK), miało miejsce dopiero w dniu 01.09.2016 r. Burmistrz o kontroli wiedział już w dniu pojawienia się pisma przewodniego w ZUWŚiu. Dlaczego nikt do tej pory jeszcze nie ujawnił żadnej informacji o tym, że za nieprawidłową gospodarkę wodno-ściekową muszą płacić wszyscy mieszkańcy naszej pięknej Gminy Słubice, od Golic po Kunice, od Nowych Biskupic po Słubice?

Ciekawi mnie co się stanie, gdy ktoś w końcu ujawni niebagatelne kary pieniężne wiszące nad ZUWSiem, który i tak sceduje wszystko na Ciebie forumowiczu (pod warunkiem, że korzystasz z szerokiego wachlarza świadczonych usług przez wodociągi), na mnie, na innych mieszkańców naszej Gminy.

Dlaczego za niewłaściwe zarządzanie miejską spółką, przyznawane były nagrody w wysokości 1 i 1,5 krotności wysokości uposażenia miesięcznego z pominięciem rady nadzorczej ZUWŚ? Burmistrz zaklepywał je bez wahania i bez zdania rady nadzorczej. Forumowiczu to są fakty.
Odpowiedz proszę lub daj kontrę na forum Szanowny forumowiczu o nicku "jkn51". Być może przyjdzie dla Ciebie odsiecz z ul. Akademickiej 1 lub Krótkiej 9 :laugh:

Teraz jest akurat odpowiedni czas do ukazywania i ujawniania hańbiących działań i zaniechań przez burmistrza Tomasza Ciszewicza i prezesa Kazimierza Góra.

Krew się gotuje w żyłach i "nóż się w kieszeni otwiera", że burmistrz i prezes siedzą cichutko, bo nie kwapią się do oficjalnego poinformowania nikogo o karze finansowej z dnia 26.11.2014 r. w niebagatelnej kwocie: 280.474,00 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy czterysta siedemdziesiąt cztery zł 00/100). :S :woohoo:

Należy wręcz ujawniać wszystkie nieprawidłowości w każdej miejskiej spółce, czy to jest SOSiR, PUK, czy ZUWŚ. Z zatajaniem i oszukiwaniem wszystkich mieszkańców należy bezwzględnie walczyć.

Teraz Szanowny forumowiczu ruch na Ciebie i na was poruszani z imienia i nazwiska tutaj osób, aby podać moją osobę o ujawnianie przeze mnie istotnych faktów z życia naszej kochanej gminnej wspólnoty do organów ścigania. Czekam.

W załączeniu przesyłam link do umieszczonych na oficjalnych stronach NIK-u wypowiedzi samego prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, dlaczego woda i ścieki także w Słubicach są takie drogie. Polecam fragment filmu nr 4 i 20 sekundę nagrania.

dla wnikliwych i nerdów źródło danych:

www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zaopatr...ztwa-lubuskiego.html

Film nr 1:


Film nr 2:


Film nr 3:


Film nr 4:


:evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/13 07:03 #26794

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Nadmuchałeś wieeeeeelki balon. W środku pusto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/13 08:09 #26795

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jak to się ma do trzeciej kadencji burmistrza? Przecież ocenia się całokształt działalności:-). Poza tym gospodarka wodno-sciekowa jest większą lub mniejszą bolączką wszystkich samorządów. No cóż, zobaczymy przy wyborach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/14 09:38 #26805

  • Wiesław
  • Wiesław Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 7
A mnie się wydaje, że ktoś tu robi krecią robotę. I wkrótce będzie się z tego gęsto tłumaczyć.
:woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Pigwa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/16 08:33 #26821

  • trevor
  • trevor Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiesio jak dla mnie to raczej władze spółki powinny "co nieco" społeczenstwu wytłumaczyć. NIe jest tak kolorowo jak w ulotkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/19 21:12 #26835

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
:cheer: Obawiam się, że najlepsze jest dopiero przed nami wszystkimi, kiedy nastąpi nagły wzrost opłat za wodę i ścieki. Zbliża się przecież nieubłaganie koniec roku, a jak tradycja nakazuje, bo od stycznia rosną ceny. W uzasadnieniu wniosków składanych kilkadziesiąt dni przed upływem roku prezes Góra przedłoży wszystko przyklepującej radzie miejskiej, wniosek z nowymi cenami (oczywiście z ukrytymi informacjami o wielkości strat nie tylko finansowymi). Czy tym razem w uzasadnieniu nie będzie wzmianki, oczywiście jak zawsze, że co roku, w każdym miesiącu, tygodniu, nocą i dniem drenowane są nasze portfele za czyjąś bezczynność? Dlaczego dopiero w 2016 r. zaczyna się coś dziać, robić z problemem nieszczelnej sieci kanalizacji sanitarnej.

Dlatego piszę, że najlepsze jest dopiero przed nami. Sądzę, że ukazanie społeczności naszej Gminy (a nastąpi to przeze mnie w najbliższych dniach), jakich to mamy świetnych "managerów", przyprawi niejednego o zawrót i ból głowy, gdy przyjdzie dodatkowo spłacać przez najbliższe kilkadziesiąt lat długoterminowe zobowiązanie w formie wielomilionowej dotacji na modernizację wodociągów i kanalizacji.

Szumne wychwalanie zdobytych milionów ukazuje tylko i wyłącznie po raz kolejny bezradność i totalne niezrozumienie tematu dobrego gospodarza. Mam tutaj na myśli brak systematyczności w działaniu, a takiego niestety jest brak u Panów Ciszewicza i Góry.

Spokojnie i bez chwalenia co roku prościej było i jest zmodernizować słownie 1, 2 lub 3 ulicę. Co to jest 45 ulic? To będzie chaos... a finansowe zobowiązanie w kwocie ponad 280.000,00 zł ciągle wisi nad nami :ohmy: To jest zdanie osób, które tak samo jak ja wiedzą co to znaczy systematyczność.

Uważam, że warto indywidualnie sprawdzić od kiedy każdy z Panów, tj. Góra i Ciszewicz borykają się z problematyką słubickich wodociągów. Jeden z nich od lat 90-tych, a drugi troszeczkę krócej, bo będąc przewodniczącym rady miejskiej wiedział o wszystkim, a też nic nie realizował i naciskał na ówczesnego burmistrza, z którym darł koty.

Wstyd Panowie, wstyd.

Przygotujcie się na horrendalną podwyżkę opłat za wodę i ścieki. I nie ma zmiłuj.

Dobranoc B) :laugh: :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/21 09:07 #26843

  • piotrek16
  • piotrek16 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mamy radnych , którzy wszystko przyklepią ( ciekawe za co są tacy potulni?), Burmistrz Ciszewicz strzyże słubiczan aż miło. Ktos musi pokryć straty SOSIRU. Ciekawe czy słubiczanie sługo wytrzymają drenowanie swoich kieszeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/21 14:39 #26844

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
" przyjdzie dodatkowo spłacać przez najbliższe kilkadziesiąt lat długoterminowe zobowiązanie w formie wielomilionowej dotacji na modernizację wodociągów i kanalizacji." Spłacalna dotacja , odpłatny podarunek , zaplata za prezent . Masz coś jeszcze ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/09/21 15:18 #26845

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Dotacja nigdy nie pokrywa 100 % inwestycji. Wkład własny wynosi najczęściej 20-40 % wartości całości inwestycji.
Inną sprawą jest monopolistyczne podejście do sprawy. Co tam jakieś drobne kary, niedociągnięcia itp. Będzie brakowało kasy, zrobi się podwyżkę dla mieszkańców :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.