Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Bokserzy na podium mistrzostw Brandenburgii (foto)

Za nami mistrzostwa Brandenburgii w boksie, które odbywały się przez trzy kolejne weekendy marca. W rywalizacji na ringu wzięli udział także pięściarze ze Słubic, którzy przywieźli jeden mistrzowski oraz dwa wicemistrzowskie tytuły. Zapraszamy na podsumowanie ich startu.

bokserzy brandenburgia_bg

Bokserskie zmagania organizowane co roku pod egidą Związku Bokserskiego w Brandenburgii tym razem miały miejsce w Strausbergu. Ze względu na dużą liczbę walk i kategorii rywalizację rozłożono na trzy kolejne weekendy. Pierwsze pojedynki odbyły się 4, a ostatnie 19 marca. O laury najlepszych pięściarzy Brandenburgii walczyli także słubiczanie, którzy na co dzień reprezentują barwy klubu S.V. Preussen Frankfurt.

W ich gronie najlepiej spisał się najbardziej doświadczony Tomasz Boronowicz, który zajął pierwsze miejsce w kategorii 69 kg i obronił tytuł sprzed roku. Niestety jego ciekawie zapowiadająca się finałowa walka z Krzysztofem Łazdowskim nie odbyła się ze względu na kontuzję tego drugiego.

Blisko mistrzowskiego tytułu był Wojciech Wolanin, który stoczył pasjonującą i bardzo ofensywną walkę w kategorii 75 kg. Za rywala miał zawodnika gospodarzy, który przy dużym aplauzie publiczności pokonał go na punkty, choć nie brakowało głosów, że to Polakowi należalo się zwycięstwo. Wcześniej w tej samej kategorii w półfinale odpadł Antonii Nowak.

O pechu może mówić obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Marcin Sułek (kat. 81 kg). Mimo, że podczas półfinałowego pojedynku posłał swojego rywala na deski, to sędziowie zadecydowali o jego przegranej na punkty i nie było mu dane ponownie walczyć w finale. Mający dopiero zadebiutować w ringu Jacek Hajkowicz (kat. +91 kg) niestety nie mógł wziąć udziału w zawodach i walka z jego udziałem nie odbyła się.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione naszej redakcji przez klub i zawodników.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama