Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Bokserzy na podium mistrzostw Brandenburgii (foto)

Za nami mistrzostwa Brandenburgii w boksie, które odbywały się przez trzy kolejne weekendy marca. W rywalizacji na ringu wzięli udział także pięściarze ze Słubic, którzy przywieźli jeden mistrzowski oraz dwa wicemistrzowskie tytuły. Zapraszamy na podsumowanie ich startu.

bokserzy brandenburgia_bg

Bokserskie zmagania organizowane co roku pod egidą Związku Bokserskiego w Brandenburgii tym razem miały miejsce w Strausbergu. Ze względu na dużą liczbę walk i kategorii rywalizację rozłożono na trzy kolejne weekendy. Pierwsze pojedynki odbyły się 4, a ostatnie 19 marca. O laury najlepszych pięściarzy Brandenburgii walczyli także słubiczanie, którzy na co dzień reprezentują barwy klubu S.V. Preussen Frankfurt.

W ich gronie najlepiej spisał się najbardziej doświadczony Tomasz Boronowicz, który zajął pierwsze miejsce w kategorii 69 kg i obronił tytuł sprzed roku. Niestety jego ciekawie zapowiadająca się finałowa walka z Krzysztofem Łazdowskim nie odbyła się ze względu na kontuzję tego drugiego.

Blisko mistrzowskiego tytułu był Wojciech Wolanin, który stoczył pasjonującą i bardzo ofensywną walkę w kategorii 75 kg. Za rywala miał zawodnika gospodarzy, który przy dużym aplauzie publiczności pokonał go na punkty, choć nie brakowało głosów, że to Polakowi należalo się zwycięstwo. Wcześniej w tej samej kategorii w półfinale odpadł Antonii Nowak.

O pechu może mówić obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Marcin Sułek (kat. 81 kg). Mimo, że podczas półfinałowego pojedynku posłał swojego rywala na deski, to sędziowie zadecydowali o jego przegranej na punkty i nie było mu dane ponownie walczyć w finale. Mający dopiero zadebiutować w ringu Jacek Hajkowicz (kat. +91 kg) niestety nie mógł wziąć udziału w zawodach i walka z jego udziałem nie odbyła się.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione naszej redakcji przez klub i zawodników.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama