Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Sport Młodzi przełajowcy rywalizowali w mistrzostwach makroregionu (foto)
reklama
reklama

Młodzi przełajowcy rywalizowali w mistrzostwach makroregionu (foto)

Udany start w przełajach mają za sobą zawodnicy LKS Lubusz Słubice. 18 marca rywalizowali na trudnej trasie w Nowej Soli podczas prestiżowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Ich łupem padły dwa miejsca na podium.

Przełaje Nowa Sól

Ranga zawodów przyciągnęła do Nowej Soli najlepszych biegaczy i biegaczki z dwóch województw - dolnośląskiego i lubuskiego. Słubicki klub reprezentowała 7-osobowa drużyna składająca się z podopiecznych trenerów Piotra Kiedrowicz, Wojciecha Szymaniaka oraz Krzysztofa Wesołka.

Zmagania przełajowców zaplanowano na terenie malowniczo położonego ośrodka "Wodny świat", który latem przyciąga amatorów wodnych atrakcji, a tym razem stał się areną biegowej rywalizacji. Na trudnej i wymagającej trasie młodzież z Lubusza spisała się bardzo dobrze.

W kategorii młodziczek (rocznik 2002-2003) na dystansie 1500 metrów najlepiej wypadła Aleksandra Bereśkiewicz, która zajęła 6 miejsce (czas 6:13.26). Tuż za nią uplasowała się Julia Kaliska (6:14.91), a Paulina Woźniak ukończyła bieg na 16 lokacie (6:39,21). Z kolei ich klubowy kolega Dawid Dzięcioł zajął 12 miejsce w biegu na 2000 metrów chłopców (8:17.34).

O laury rywalizowali także uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2004-2005). W biegu dla dziewcząt Natalia Kiedrowicz zajęła 6 miejsce (3:23.54), a Oliwia Tomasik była 16 (3:46.91). W kategorii chłopców Mateusz Rozłonkowski uplasował się na 9 lokacie (4:24.26).

- Start piątki moich podopiecznych oceniam bardzo pozytywnie. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z obu województw, tu nie było osób z przypadku. Tym bardziej cieszą ambitna postawa i uzyskane miejsca. To dobry prognostyk przed sezonem na bieżni. Cieszy również zaangażowanie rodziców, którzy razem z młodzieżą udali się na zawody i dopingowali ich na trasie - powiedział trener Piotr Kiedrowicz (Słubicka Akademia Biegowa).

Oprócz klasyfikacji indywidualnej była także drużynowa. W stawce 20 klubów z woj. lubuskiego i dolnośląskiego LKS Lubusz Słubice zajął 8 miejsce.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama