Udany start w przełajach mają za sobą zawodnicy LKS Lubusz Słubice. 18 marca rywalizowali na trudnej trasie w Nowej Soli podczas prestiżowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Ich łupem padły dwa miejsca na podium.

Przełaje Nowa Sól

Ranga zawodów przyciągnęła do Nowej Soli najlepszych biegaczy i biegaczki z dwóch województw - dolnośląskiego i lubuskiego. Słubicki klub reprezentowała 7-osobowa drużyna składająca się z podopiecznych trenerów Piotra Kiedrowicz, Wojciecha Szymaniaka oraz Krzysztofa Wesołka.

Zmagania przełajowców zaplanowano na terenie malowniczo położonego ośrodka "Wodny świat", który latem przyciąga amatorów wodnych atrakcji, a tym razem stał się areną biegowej rywalizacji. Na trudnej i wymagającej trasie młodzież z Lubusza spisała się bardzo dobrze.

W kategorii młodziczek (rocznik 2002-2003) na dystansie 1500 metrów najlepiej wypadła Aleksandra Bereśkiewicz, która zajęła 6 miejsce (czas 6:13.26). Tuż za nią uplasowała się Julia Kaliska (6:14.91), a Paulina Woźniak ukończyła bieg na 16 lokacie (6:39,21). Z kolei ich klubowy kolega Dawid Dzięcioł zajął 12 miejsce w biegu na 2000 metrów chłopców (8:17.34).

O laury rywalizowali także uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2004-2005). W biegu dla dziewcząt Natalia Kiedrowicz zajęła 6 miejsce (3:23.54), a Oliwia Tomasik była 16 (3:46.91). W kategorii chłopców Mateusz Rozłonkowski uplasował się na 9 lokacie (4:24.26).

- Start piątki moich podopiecznych oceniam bardzo pozytywnie. W zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze z obu województw, tu nie było osób z przypadku. Tym bardziej cieszą ambitna postawa i uzyskane miejsca. To dobry prognostyk przed sezonem na bieżni. Cieszy również zaangażowanie rodziców, którzy razem z młodzieżą udali się na zawody i dopingowali ich na trasie - powiedział trener Piotr Kiedrowicz (Słubicka Akademia Biegowa).

Oprócz klasyfikacji indywidualnej była także drużynowa. W stawce 20 klubów z woj. lubuskiego i dolnośląskiego LKS Lubusz Słubice zajął 8 miejsce.