Słubice: 19 lutego 2018   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Sparingowy weekend słubickich ligowców

skp poznan_thPiłkarskich przygotowań ciąg dalszy. SKP i Polonia mają za sobą kolejne mecze kontrolne. Poloniści podejmowali u siebie IV-ligowych Czarnych Browar Witnica, natomiast biało-niebiescy udali się do dalekiego Poznania na mecz z GKS Polonus Kazimierz.
 

Rusza tydzień pomocy ofiarom przestępstw

przestepca thW poniedziałek rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Jak co roku osoby potrzebujące wsparcia będą mogły w tym czasie skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów: policjantów, pracowników socjalnych, prokuratorów. Gdzie i kiedy będą dyżurować?
 

Policja kontroluje autobusy

kontrola autobusuSłubiccy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek sprawdzają w jakim stanie technicznym są autokary. Kontrolowani są również ich kierowcy. Wszystko po to, żeby było bezpiecznie.
 

Podopieczni PCPR zwiedzili Teatr Lubuski

teatr nasza_chata_thFerie trwają w najlepsze. Dzieci i młodzież z pieczy zastępczej oraz z Naszej Chaty odwiedziły Teatr Lubuski. Dały się porwać magii tego miejsca. Obejrzały nieco bardziej fantastyczną wersję „Kopciuszka” i zajrzały za kulisy, gdzie miały okazję samemu spróbować „ożywić” teatralne lalki.
 

Słubice bez wody – awaria sieci na ul. 1 Maja

wodaDziś wieczorem doszło do awarii sieci wodociągowej. Uszkodzeniu uległa magistrala przy ul. 1 Maja. Z tego powodu na terenie Słubic nastąpi chwilowa przerwa w dostawie wody.
 

Burmistrz pyta o remonty powiatowych dróg

droga rzepin_thCzy faktycznie powiatowe drogi są w tak złym stanie, że musi interweniować burmistrz? Tomasz Ciszewicz skierował do Rady Powiatu Słubickiego pytanie o to, kiedy wyremontuje powiatowe drogi, m.in. w Golicach czy Lisowie. Powołuje się na skargi mieszkańców.
 

Powiat rozdał pieniądze dla organizacji

dotacje pieniadzeUwaga organizacje! Są wyniki konkursu powiatu na realizacje zdań publicznych. Już wiadomo, które organizacje, ile i na co dostaną z powiatowej kasy. Jak zwykle społecznikom pomysłów nie brakowało. „Menu” jest bogate: od wyjazdów, pikników, turniejów sportowych, po wspólne „tropienie” historii.
 

Próba napadu na kantor przy ul. Transportowej

euro thNie tak dawno pisaliśmy o napadzie na jeden z kantorów przy ul. Transportowej. Wczoraj doszło do kolejnego podobnego zdarzenia. Tym razem jednak próba była nieudana. Policja szuka sprawcy.
 

Policja złapała złodzieja okradającego piwnice

piwnica wlamanie_thO włamaniach do piwnic było ostatnio głośno, temat ten pojawił się m.in. na naszym forum. Mieszkańcy ostrzegali się wzajemnie, podawali, gdzie kręci się ktoś „podejrzany”. Również policja nie próżnowała – złapali 35-latka, któremu udowodnili co najmniej 5 tego typu przestępstw. Teraz spędzi za kratkami do 10 lat.
 

Wykład o transgranicznej opiece medycznej

medycyna transgraniczna_2Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum zaprasza na wykład o tematyce bliskiej mieszkańcom pogranicza. Chcecie dowiedzieć się więcej o zasadach działania transgranicznej opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej? Wykład jest otwarty dla wszystkich.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama