Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Szlachetne paczki trafiły już do rodzin

szlachetna 3Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki. W tym roku słubicki sztab wsparł 8 rodzin. Największa „paczka” składała się aż z 45 kartonów! Radość i łzy obdarowanych są najlepszą nagrodą – podkreślają wolontariusze.
 

Piernikowe serca w zamian za pomoc dla hospicjum

puszka hospicjumJuż w najbliższą niedzielę w obu kościołach w Słubicach wierni po mszy będą mogli wspomóc podopiecznych Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Wolontariusze, którymi są uczniowie z naszych szkół, rozdawać będą „serca za serce”, czyli pierniki w zamian za dobrowolne datki.
 

Nowość w Brandmedzie - Dzienny Pobyt dla Seniorów

dziadkowie thNasi seniorzy nierzadko mają sporo wolnego czasu. Część z nich, jest w stanie sama go sobie zorganizować, istnieje jednak spora grupa osób starszych, która potrzebuje w tym zakresie wsparcia. Z myślą o takich osobach ofertę przygotowało Centrum Medyczne Brandmed.
 

Jarmark w Kościele Mariackim we Frankfurcie

pierniki thNie tylko na głównym placu w centrum sąsiedniego Frankfurtu odbywa się bożonarodzeniowy jarmark. W najbliższy weekend kramy z rękodziełem i produktami regionalnymi można odwiedzić również w Kościele Mariackim, który co roku w ten sposób zbiera środki na renowację. To dobra okazja, żeby obejrzeć to zabytkowe wnętrze.
 

Finał Pub Quizu w Prowincji – kto wygra decydujące starcie?

pub quiz_pucharW tym tygodniu w klubie Prowincja czeka nas wielki finał Pub Quizu. Emocje sięgną zenitu! Która drużyna wykaże się największą wiedzą i wygra drugą edycję? Tego dowiemy się w najbliższy czwartek.
 

"Pol Mar Cup" w Cybince - SKP blisko podium

skp weterani_thZimowa pora to czas odpoczynku od piłkarskich zmagań, ale tych na zielonej murawie. Wraca za to rywalizacja halowa, która jest zawsze dobrą formą treningu. Swoja aktualną dyspozycję sprawdzili zawodnicy SKP Słubice, które wzięli udział w turnieju Pol Mar Cup w Cybince.
 

Jest szansa na dofinansowanie usług społecznych! Czy w Słubicach powstanie dom opieki nad seniorami?

dom pobytu_spotkanie_thInstytucje i organizacje z terenu powiatu słubickiego zwarły szyki po to, żeby wspólnie postarać się o pomoc m.in. dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Wniosek o dofinansowanie unijne został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim i czeka na ocenę. Za kilka miesięcy okaże się czy w Słubicach powstanie tak potrzebny Dom Dziennego Pobytu.
 

Strażacy ostrzegają przed czadem

czad gaz_thCzujniki tlenku węgla naprawdę się przydają – potwierdzają to nasi strażacy. Trwa właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność”, a codzienna praca strażaków pokazuje, jak bardzo jest potrzebna. Niedawno w Rąpicach czujnik zapobiegł tragedii.
 

Panowie - ostatni tydzień promocyjnych badań

movember sesjaPowoli finiszujemy z akcją Movember - ogólnopolską kampanią zachęcającą mężczyzn do profilaktycznych badań. Jeszcze do 15 grudnia w Centrum Medycznym Brandmed można wykonać badanie PSA w promocyjnej cenie 5 euro. Badania realizowane są przy współpracy z laboratorium IMD Labor Oderland.
 

Dwa Sławy w Słubicach

dwa slawy_plakat_thKolejna gratka dla fanów polskiego rapu. Na początku przyszłego roku do naszego miasta zawitają Rado Radosny i Astek, czyli… Dwa Sławy! Artystów zobaczymy na scenie klubu Prowincja. Bilety do kupienia będą jeszcze w tym miesiącu.
 
Reklama
Reklama