Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

KUKIZ'15 do Rady Powiatu Słubickiego

kukiz15 logoKogo wybrać do Rady Powiatu Słubickiego? Swoją reprezentację ma także KUKIZ'15. Zobacz jacy kandydaci trafili na powiatową listę nr 8.
 

Poznajcie historię lokalnych stowarzyszeń

dawne stowarzyszeniaKto wie, jak nazywało się stowarzyszenie dbające o interesy mieszkańców na prawobrzeżnym przedmieściu Frankfurtu – Dammvorstadt? Tę i wiele innych historii lokalnych stowarzyszeń z lat 1918-1989 opowie podczas wykładu Roland Semik, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego. Kim byli społecznicy tamtych czasów?
 

Prezentacja kandydatów do Rady Powiatu Słubickiego KWW Musi Być Lepiej

musi razem_thSzanowni Państwo! Komitet Wyborczy Wyborców Musi Być Lepiej tworzą bezpartyjni i niezależni kandydaci do Rady Powiatu Słubickiego. Chcemy słuchać Państwa, a nie reprezentować interesy partyjne. Potrzeby i oczekiwania mieszkańców są dla nas najważniejsze.
 

Jak przed wojną Frankfurt konkurował z Poznaniem

wystawa poznan_ffo_thJedną z dziedzin tej rywalizacji była architektura. I właśnie architektura dwudziestolecia międzywojennego w Poznaniu i Frankfurcie nad Odrą będzie tematem objazdowej wystawy, którą będzie można zobaczyć w tych dwóch miastach i w Słubicach. Dziś wernisaż.
 

Pierwsza pomoc bez tajemnic

pierwsza pomoc_thKto umiałby fachowo udzielić pierwszej pomocy? A użyć przenośnego defibrylatora AED? Tego właśnie uczyły się dzieci, młodzież instruktorzy i nauczyciele – dzięki dotacji pozyskanej z programu Działaj Lokalnie. Ćwiczyli na specjalnych fantomach. I niedługo razem z nimi pójdą do swoich szkół i przeszkolą innych.
 

Zamów meble IKEA prosto do domu

ikea meble_thKto z nas nie lubi mebli szwedzkiej firmy IKEA? Chętnie kupujemy je do naszego domu, ale ich przywiezienie to przeważnie spory kłopot. W Słubicach działa firma, która zrobi to za Ciebie. I nie weźmie za zamówiony towar ani złotówki więcej!
 

Co przeżyły słubickie dzieci wojny? Historia, która łączy na całe życie...

dzieci wojny_thPołączyły ich trudne, pogmatwane losy, poplątane przez historię… Związek Dzieci Wojny powstał po to, żeby wspierać się, pomagać sobie, ale również walczyć o swoje prawa. Również w Słubicach mieszkają ci, których przeżycia położyły się cieniem na całym życiu…
 

Łuczyński i Stupienko wygrywają w sprawie wynagrodzeń

starostowie zmiana thNa początku października Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim orzekł, że Piotr Łuczyński i Tomasz Stupienko nie muszą zwracać wynagrodzenia, jakie pobierali przez kilka miesięcy w 2016 roku. Obecny starosta Marcin Jabłoński twierdził, że im się nie należały. Sąd jednak uznał inaczej.
 

Medal dla policji za krwiodawstwo

policja odznaczenie_krew_thO akcjach honorowego krwiodawstwa organizowanych przez policję pisaliśmy już wiele razy. Tę aktywną działalność docenił Polski Czerwony Krzyż i przyznał słubickiej komendzie specjalne odznaczenie. Gratulujemy! I przy okazji zapraszamy na kolejną akcję.
 

Pomóżmy Kasi odzyskać zaginionego Maltańczyka

maltanczyk kasia_th16 października około godziny 15.00 przy ul. Wawrzyniaka zaginął pies rasy maltańczyk. Piesek miał na sobie zielone szelki. Właścicielka psa prosi osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na jego temat o kontakt pod numerem 510 354 994 lub 531 144 155.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama