Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
reklama
reklama

Ukryte kamery sprawdzały czystość na ul. Krótkiej

HTS eko_repoterZapraszamy na kolejny odcinek kampanii "Słubice - czyste miasto", realizowanej przez HTS Słubice na zlecenie gminy Słubice. Tym razem kamery pojawiły się na ul. Krótkiej.
 

Będzie kolejny bazarek na rzecz zwierząt

bazarek lubuscy_thLubuscy Wolontariusze, grupa pomagająca potrzebującym zwierzętom, zachęcają do udziału w kolejnym Bazarku na rzecz Zwierząt. Kupując drobiazgi można pomóc im pomagać.
 

Wystawa Dariusza Olechno w Galerii Małej

olechno wystawa_thGaleria Mała otwiera swoje wnętrza także artystów amatorów. Już niebawem zobaczymy w niej prace słubickiego fotografa Dariusza Olechno. Jego wystawa nosi tytuł „69/50”i składa się z nietypowych portretów - namalowanych światłem i cieniem.
 

Kto chce zostać Mikołajem? Dzieci czekają na pomoc

mikola swiateczna_ZagrodaPodobnie jak w ubiegłych latach Fundacja Grupy Pomagamy przygotowała listę dzieci, które niekoniecznie znajdą paczki pod choinkami. Dlatego Mikołajowi trzeba pomóc – każdy może zostać jego pomocnikiem.
 

Podróbki na słubickim bazarze. Pogranicznicy zatrzymali ubrania warte 210 tys. zł

podrobki bazar_thStraż Graniczna ujawniła na bazarze 1500 sztuk podrobionych ubrań - ze znakami towarowymi znanych sportowych marek. Zatrzymano trzy osoby, którym grozi nawet 5 lat więzienia.
 

Jerzyki zachęcały do uwielbienia Jezusa (foto)

uwielbienie hostia„Uwielbienie” jest sztandarowym projektem kunowickiej scholi Jerzyki. Młodzi artyści swoim śpiewem wprowadzają w nastrój bliskości z Bogiem. Kolejną odsłonę tego wyjątkowego koncertu mieliśmy okazję wysłuchać w kościele NMP Królowej Polski w ostatnią niedzielę roku liturgicznego .
 

Kłopoty Mikołaja w Jarzębince (foto/wideo)

mikolaj jarzebinka_thWiadomo, że 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na Świętego Mikołaja, który nie przyjeżdża z pustymi rękami. W przedszkolu Jarzębinka jego przyjazd zazwyczaj wiąże się z jakimiś perypetiami... o których opowiada przedstawienie. Po raz kolejny zagrali w nim wspólnie rodzice i dzieci.
 

Pierwsze „Mikołajki pod chmurką” za nami! (foto)

mikolaj chmurkaMikołaj nie zapomniał o Słubicach! Pojawił się na pl. Bohaterów na zaproszenie Fundacji Grupy Pomagamy i gminy Słubice, zaopatrzony w mnóstwo prezencików! Czekało na niego mnóstwa dzieciaków. Impreza miała jeszcze jeden cel – do fundacyjnych puszek zbierano na pomoc małej Józefinie z Ośna Lubuskiego.
 

Lekkoatleci podsumowali sezon (foto)

lubusz podsumowanie_thLekkoatletyka w Słubicach ma się coraz lepiej - sukcesy na arenach ogólnopolskich i światowych, rzesze młodych ludzi uczęszczających na treningi, to dobry prognostyk na przyszłość. Okazją, aby o niej porozmawiać, było uroczyste podsumowanie minionego sezonu zorganizowane przez Lubusz Słubice i Słubicką Akademię Biegową.
 

Co słychać w sprawie obwodnicy? Były wojewoda deklaruje pomoc

dajczak obwodnica_thJak się mają sprawy obwodnicy Słubic? Po niedawnej deklaracji ze strony Krystyny Sibińskiej, kolejny poseł obiecał pomoc w staraniach o obwodnicę. Były wojewoda lubuski Władysław Dajczak spotkał się w tej sprawie z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama