Słubice: 28 czerwca 2017   |   Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
reklama
reklama

Pierwszy sprawdzian dziecięcej drużyny SKP

dzieciece skp_thPiłkarska drużyna dziecięca, powołana przez SKP Słubice i Fundację Grupy Pomagamy, zagrała swój pierwszy mecz poza Słubicami. Dziewczyny i chłopcy trenują razem od lutego tego roku. Ich głównym celem nie są turnieje czy ligowe rozgrywki. Sport ma odciągnąć dzieciaki od komputerów i zachęcić do aktywnego spędzania czasu.
 

Barszcz Sosnowskiego znów pojawił się w Słubicach

barszcz sosnowskiego slubice thZ początkiem lata jak co roku wracają problemy z dziko rosnącym barszczem Sosnowskiego. Czytelnicy znowu alarmują nas o miejscach, gdzie znajduje się ta silnie toksyczna roślina. Co robić, gdy na nią trafimy?
 

Mistrzowskie zmagania młodych polonistów

deichmann uks_thPo raz kolejny młodzi piłkarze z UKS Polonia Słubice udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Tym razem wzięli udział w Minimistrzostwach Deichmanna. Najpierw wygrali zawody na szczeblu wojewódzkim, a następnie reprezentowali nas w finale krajowym.
 

Szczypiornistki z UKS Jedynka zakończyły sezon

uks zakonczenie_thTen sezon piłkarki ręczne z „Jedynki” mogą zaliczyć do bardzo udanych. Tytuły, medale, wygrane turnieje. Jak co roku była okazja do uroczystego podsumowania. Zawodniczki, rodzice i trenerzy wspólnie cieszyli się z klubowych osiągnięć.
 

Miejskie Święto Hanzy - znamy program koncertów

dawid kwiatkowskiNa początku czerwca zapowiadaliśmy jakie atrakcje czekają nas podczas tegorocznego Miejskiego Święta Hanzy. Dzisiaj znamy już szczegóły programu - wiemy kto i kiedy wystąpi po polskiej stronie Odry.
 

Powalczyli w mistrzostwach LZS

LZS siatka_th24 czerwca Słubice były gospodarzem Wojewódzkich Igrzysk LZS. Na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano dwie konkurencje drużynowe - piłkę nożną i siatkówkę. W obu mieliśmy swoich reprezentantów.
 

Rozlany olej na obwodnicy Ośna

osno olej_thDziś przez krótki okres czasu nieczynna była obwodnica Ośna Lubuskiego. Czytelnicy zaalarmowali nas, że na jezdni znajduje się rozlany olej napędowy. Konieczna była interwencja służb, ale okazało się, że nie było większego zagrożenia.
 

Rozmawiali o książkach i lokalnych przysmakach

dkk podsumowanie_thSłubicka biblioteka inspiruje nie tylko literacko, ale też kulinarnie. W letnie, czerwcowe popołudnie odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków. Co tym razem pojawiło się na talerzach?
 

Warsztaty ekobudownictwa w Uradzie

glinowanie urad thPierwsze dni wakacji można spędzić nietypowo, poznając tajniki ekobudownictwa. Dzieci i dorosłych, na kolejną już edycję popularnych warsztatów z gliną w rękach, zapraszają do Uradu Anna Panek–Kusz i jej mąż Maciej.
 

Słubiccy Ironmani z kolejnymi życiówkami

poznan rafal_thEfektownie i z rozmachem rozpoczęli kalendarzowe lato triathloniści ze Słubic. Podczas prestiżowego Challenge Poznań swoją formę sprawdzili m.in. Rafał Borowiak i Grzegorz Ulanowski. Panowie po raz kolejny pokazali, że określenie faceci z żelaza pasuje do nich jak ulał.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama