Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Jarmark w Kościele Mariackim we Frankfurcie

pierniki thNie tylko na głównym placu w centrum sąsiedniego Frankfurtu odbywa się bożonarodzeniowy jarmark. W najbliższy weekend kramy z rękodziełem i produktami regionalnymi można odwiedzić również w Kościele Mariackim, który co roku w ten sposób zbiera środki na renowację. To dobra okazja, żeby obejrzeć to zabytkowe wnętrze.
 

Dwa Sławy w Słubicach

dwa slawy_plakat_thKolejna gratka dla fanów polskiego rapu. Na początku przyszłego roku do naszego miasta zawitają Rado Radosny i Astek, czyli… Dwa Sławy! Artystów zobaczymy na scenie klubu Prowincja. Bilety do kupienia będą jeszcze w tym miesiącu.
 

Anioły w Górzycy czują się wyśmienicie! (foto)

anioly gorzyca_2017Na początku grudnia Górzyca staje się jedynym miejscem w województwie (a może i na świecie?) gdzie w ciągu dwóch dni pojawia się tak wiele aniołów. I to tak bardzo utalentowanych! Za nami kolejna edycja Festiwalu Aniołów.
 

Preludium Bożonarodzeniowe coraz bliżej – posłuchaj promocyjnej piosenki

choinka swieczka_thSłubicki Miejski Dom Kultury zdradza pierwsze dźwięki ze świątecznej płyty, którą otrzyma w prezencie każdy widz Preludium Bożonarodzeniowego. Niespodzianka – nie jest to żadna ze znanych kolęd, a utwór w pt. „Raduj się świecie”. Jak Wam się podoba?
 

Za nami bożonarodzeniowy koncert szkoły muzycznej

koncert szkolaW niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia, gdy babcia zabierała zmarzniętą dziewczynkę do nieba… Nauczyciele i rodzice ze szkoły muzycznej przygotowali dla widzów świąteczną artystyczną ucztę muzyczną: kolędy, pastorałki, wyśpiewane i zagrane na różnych instrumentach, baśniowe przedstawienie oraz jarmark różności.
 

Piernikowe warsztaty w bibliotece

pierniki thSą smaczne, pachnące, chrupiące, kto nie lubi pierniczków? Biblioteka zaprasza do wspólnego pieczenia tych świątecznych przysmaków! Można je pięknie ozdobić, powiesić na choince lub… od razu zjeść. Już można się zgłaszać na warsztaty.
 

Koncert organowy w kościele Ducha Świętego

koncert organy_thKolejna uczta dla melomanów: w najbliższą sobotę w kościele Świętego Ducha zabrzmi realna muzyka organowa, ale w… wirtualnym wydaniu. Po wieczornej mszy z odbędzie się koncert w wykonaniu młodego wirtuoza Michała Junga. Jest to kolejne wydarzenie związane z obchodami 30-lecia parafii.
 

Spotkanie z poetą Kazimierzem Brakonieckim

brakoniecki thJuż niedługo miłośnicy poezji będą mieli okazję przenieść się w świat liryki razem z poetą Kazimierzem Brakonieckim. W gościnnych murach biblioteki Collegium Polonicum opowie m.in. o tym, czym według niego jest „światologia”.
 

Polsko-niemiecka pracownia we Frankfurcie zaprasza skrzaty na świąteczne warsztaty

pracownia skrzatowJeszcze nie jest za późno, żeby wysłać list do Świętego Mikołaja, uważają twórcy Polsko-Niemieckiej Pracowni Świątecznych Skrzatów i Świątecznej Poczty z Frankfurtu. I w swoje progi również mieszkańców Słubic. W pracowni robota wre pełną parą, podczas warsztatów będzie można m.in. przygotować zabawki czy świąteczne dekoracje.
 

Nasza młodzież wyśpiewała nagrody i wyróżnienia!

cecyliada thPodczas XIII ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Trzebiatowska Cecyliada 2017" zauważone i docenione zostały dwa lokalne zespoły: Wincentyńska Młodzież Maryjna i schola Jerzyki! To ich kolejne sukcesy, co oznacza, że nasza młodzież rozwija się i śpiewa coraz lepiej!
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama