Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

Strajk zawieszony - nauczyciele wracają do pracy

dziecko praca_thZ tej informacji ucieszą się rodzice: ZNP ogłosiło zawieszenie strajku pracowników oświaty. W najbliższy poniedziałek dzieci normalnie pójdą do szkół i przedszkoli. Ale strajk może ponownie zostać odwieszony we wrześniu.
 

Mundurowi podsumowali wielkanocną zbiórkę krwi

zbiorka krwi_wielkanoc_th18 kwietnia po raz kolejny policjanci ze Słubic zorganizowali zbiórkę krwi. Dzięki akcji „Oddaj krew na święta” Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze wzbogaciło się o kolejne litry tego drogocennego płynu.
 

W piątek mogą pojawić się burze

Wygląda na to, że w weekend pojawi się w naszym regionie upragniony deszcz, choć może nie do końca w takiej formie, na jaką wszyscy liczyli. W piątek nad Frankfurtem i Słubicami ma pojawić się duży front burzowy.
 

DzieCiuszek – nowy sklep z odzieżą dla dzieci

dzieciuszek logo_thSzukasz miejsca, gdzie zaopatrzysz swoje dziecko w odpowiednie ubranie? Zajrzyj do nowego sklepu DzieCiuszek w Słubicach. W ofercie nowa i używana odzież dziecięca.
 

Jakie korzyści płyną dla Polski i Słubic z członkostwa w Unii Europejskiej? Wyraź swoją opinię!

dzien europy_2018_thW maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. To dobra okazja by zapytać mieszkańców Słubic i regionu, jak oceniają ten okres i czy odczuwają korzyści z tego wynikające.
 

Ruszył nabór do Działaj Lokalnie 2019

działaj_lokalnie_fundacja_cpDziałaj Lokalnie to program grantowy, którego operatorem w naszym regionie jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą starać się o dotacje do 6 tys. zł na projekty, które angażują mieszkańców do działania na rzecz wspólnego dobra.
 

Pożary lasu w Nowych Biskupicach i Kunowicach

pozar las_biskupice_thMieliśmy suchą zimę z małą ilością opadów, pierwsze tygodnie wiosny również są podobne. I niestety, są tego efekty. W rejonie Nowych Biskupic doszło do pożaru lasu. Spaliło się 25 arów ściółki leśnej, a w akcji - oprócz strażaków na ziemi - wziął udział również samolot.
 

Szkolenie dla NGO: cegiełki, bazarki i sponsoring

pomoc spoldzielniaFundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na kolejne szkolenie. Tym razem będzie można dowiedzieć się, jak zgodnie z prawem zorganizować charytatywny bazarek i sprzedaż cegiełek. Mowa będzie również o umowach sponsorskich, jakie mogą zawierać kluby sportowe.
 

Ekumeniczne spotkanie biskupów w Dzień Europy

krzyz kosciolTo będzie symboliczne spotkanie: 9 maja polscy i niemieccy biskupi wezmą udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem będzie chrześcijańska odpowiedzialność za pokój. A po nim odprawione zostanie polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne.
 

Życzenia wielkanocne od redakcji portalu Słubice24

zyczenia-wielkanoc-thZ okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Czytelnikom, Współpracownikom i Klientom życzymy radości i spokoju przy świątecznym stole, dużo zdrowia i rodzinnego ciepła oraz mokrego poniedziałkowego poranka:)
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama