Słubice: 28 czerwca 2017   |   Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
reklama
reklama

Gruzin zatrzymany z kradzionym Sharanem

gruzin sharan_thStraż graniczna odzyskała kolejne skradzione auto. Tym razem w ręce polsko-niemieckiego patrolu wpadł Volkswagen Sharan z Belgii. Kierujący pojazdem Gruzin posługiwał się podrobionymi dokumentami.
 

Będzie więcej kamer w mieście

monitoring-thWłaśnie rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy systemu miejskiego monitoringu. Na terenie Słubic montowane są 3 nowe kamery. Łącznie miasto obserwować będzie już 14 urządzeń tego typu.
 

Barszcz Sosnowskiego znów pojawił się w Słubicach

barszcz sosnowskiego slubice thZ początkiem lata jak co roku wracają problemy z dziko rosnącym barszczem Sosnowskiego. Czytelnicy znowu alarmują nas o miejscach, gdzie znajduje się ta silnie toksyczna roślina. Co robić, gdy na nią trafimy?
 

Rozlany olej na obwodnicy Ośna

osno olej_thDziś przez krótki okres czasu nieczynna była obwodnica Ośna Lubuskiego. Czytelnicy zaalarmowali nas, że na jezdni znajduje się rozlany olej napędowy. Konieczna była interwencja służb, ale okazało się, że nie było większego zagrożenia.
 

Rozmawiali o książkach i lokalnych przysmakach

dkk podsumowanie_thSłubicka biblioteka inspiruje nie tylko literacko, ale też kulinarnie. W letnie, czerwcowe popołudnie odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków. Co tym razem pojawiło się na talerzach?
 

Warsztaty ekobudownictwa w Uradzie

glinowanie urad thPierwsze dni wakacji można spędzić nietypowo, poznając tajniki ekobudownictwa. Dzieci i dorosłych, na kolejną już edycję popularnych warsztatów z gliną w rękach, zapraszają do Uradu Anna Panek–Kusz i jej mąż Maciej.
 

Zbierają przybory szkolne dla uczniów z Rzepina

rzepin zbiorkaChoć dopiero się zaczęły, wakacje kiedyś się skończą i uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Nie wszyscy jednak będą mieli kredki, piórniki czy zeszyty. Właśnie takim dzieciom chcą pomóc pomysłodawcy akcji.
 

W jaki sposób można uchronić się przed chorobami?

netlekarz thPogorszenie się stanu zdrowia może dotyczyć każdego. Nikt oczywiście nie chce, by dopadła go jakaś choroba, jednak nie zawsze staramy się, by tego uniknąć. Obecnie szybkie tempo życia oraz brak czasu na dbanie o własne zdrowie sprawiają, że nasze organizmy są bardziej podatne na poddawanie się różnego rodzaju infekcjom lub poważniejszym problemom zdrowotnym.
 

Czy w Kunowicach wypracują kompromis?

kunowice protest_thZa nami kolejne ważne spotkanie w sprawie budowy magazynu przy ul. Dworcowej. Protestujący mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z burmistrzem Słubic i właścicielami Promet Cargo. Choć emocji pomiędzy stronami nie brakuje, pojawiła się szansa na kompromis.
 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 (foto)

zakonczenie roku_201723 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Na uroczystych apelach, które w tym roku ze względu na złą pogodę odbywały się w szkolnych murach, dyrekcja i grono pedagogiczne podsumowali miniony rok nauki i osiągnięcia swoich podopiecznych.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama