Słubice: 19 lutego 2018   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Rusza tydzień pomocy ofiarom przestępstw

przestepca thW poniedziałek rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Jak co roku osoby potrzebujące wsparcia będą mogły w tym czasie skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów: policjantów, pracowników socjalnych, prokuratorów. Gdzie i kiedy będą dyżurować?
 

Policja kontroluje autobusy

kontrola autobusuSłubiccy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek sprawdzają w jakim stanie technicznym są autokary. Kontrolowani są również ich kierowcy. Wszystko po to, żeby było bezpiecznie.
 

Podopieczni PCPR zwiedzili Teatr Lubuski

teatr nasza_chata_thFerie trwają w najlepsze. Dzieci i młodzież z pieczy zastępczej oraz z Naszej Chaty odwiedziły Teatr Lubuski. Dały się porwać magii tego miejsca. Obejrzały nieco bardziej fantastyczną wersję „Kopciuszka” i zajrzały za kulisy, gdzie miały okazję samemu spróbować „ożywić” teatralne lalki.
 

Słubice bez wody – awaria sieci na ul. 1 Maja

wodaDziś wieczorem doszło do awarii sieci wodociągowej. Uszkodzeniu uległa magistrala przy ul. 1 Maja. Z tego powodu na terenie Słubic nastąpi chwilowa przerwa w dostawie wody.
 

Burmistrz pyta o remonty powiatowych dróg

droga rzepin_thCzy faktycznie powiatowe drogi są w tak złym stanie, że musi interweniować burmistrz? Tomasz Ciszewicz skierował do Rady Powiatu Słubickiego pytanie o to, kiedy wyremontuje powiatowe drogi, m.in. w Golicach czy Lisowie. Powołuje się na skargi mieszkańców.
 

Powiat rozdał pieniądze dla organizacji

dotacje pieniadzeUwaga organizacje! Są wyniki konkursu powiatu na realizacje zdań publicznych. Już wiadomo, które organizacje, ile i na co dostaną z powiatowej kasy. Jak zwykle społecznikom pomysłów nie brakowało. „Menu” jest bogate: od wyjazdów, pikników, turniejów sportowych, po wspólne „tropienie” historii.
 

Próba napadu na kantor przy ul. Transportowej

euro thNie tak dawno pisaliśmy o napadzie na jeden z kantorów przy ul. Transportowej. Wczoraj doszło do kolejnego podobnego zdarzenia. Tym razem jednak próba była nieudana. Policja szuka sprawcy.
 

Policja złapała złodzieja okradającego piwnice

piwnica wlamanie_thO włamaniach do piwnic było ostatnio głośno, temat ten pojawił się m.in. na naszym forum. Mieszkańcy ostrzegali się wzajemnie, podawali, gdzie kręci się ktoś „podejrzany”. Również policja nie próżnowała – złapali 35-latka, któremu udowodnili co najmniej 5 tego typu przestępstw. Teraz spędzi za kratkami do 10 lat.
 

Wykład o transgranicznej opiece medycznej

medycyna transgraniczna_2Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum zaprasza na wykład o tematyce bliskiej mieszkańcom pogranicza. Chcecie dowiedzieć się więcej o zasadach działania transgranicznej opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej? Wykład jest otwarty dla wszystkich.
 

Koperty pomagają ratować osoby starsze

koperta zycia_thPamiętacie o „kopertach życia”? To akcja szpitala, która ma pomóc szybko udzielić odpowiedniej pomocy osobom starszym, do których zostanie wezwane pogotowie. Koperty się sprawdzają, dlatego szpital przypomina, skąd można je wziąć.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama