Słubice: 29 kwietnia 2017   |   Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
reklama
reklama

Radni przyznali honorowe wyróżnienia

fabianski slubice thRada Miejska w Słubicach przyznała honorowe wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób promują nasze miasto lub działają na jego rzecz. "Honorowymi Obywatelami Słubic" zostali Łukasz Fabiański oraz Stanisław Wachowiak. Tytuł "Ambasadora Słubic" trafił w ręce Torstena Kleefelda.
 

Niemiecka kasa chorych z polską obsługą - poznajcie Brandenburgische BKK

bkk thWielu z naszych rodaków pracuje po drugiej strony Odry. Potrzebują ubezpieczenia i opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Z ciekawą ofertą wychodzi jedna z niemieckich kas chorych, Brandenburgische BKK, która oferuję kompleksową obsługę po polsku i bogaty pakiet bonusów.
 

Zaginał Krzysztof Konopka - trwają poszukiwania

krzysztof konopkaFundacja ITAKA na prośbę rodziny i we współpracy z policją prowadzi poszukiwania zaginionego Krzysztofa Konopki. Zaginiony może przebywać w okolicach przejścia granicznego w Słubicach lub w Świecku.
 

Trwa dobra passa słubickich licealistów

julia gorska_thJulia Górska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach, zajęła II miejsce w XXXII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej na szczeblu okręgowym. Dzięki dobremu występowi zakwalifikowała się do finału centralnego, który zaplanowano podczas obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Warszawie.
 

Kolejna udana akcja pomocy - Patryk ma nowy wózek

patryk wozek_pomagamy_thCzłonkowie Fundacji Grupy Pomagamy nie zwalniają tempa i realizują kolejne akcje pomocy w ekspresowym tempie. Tym razem wsparli niepełnosprawnego Patryka Klepsę, który właśnie dostał wymarzony wózek inwalidzki. Oczywiście nie byłoby tej radości, gdyby nie dobre serca słubiczan.
 

Bezpłatne kursy językowe dla słubiczan

nauka jezyka_thSzkoła języka angielskiego JUST ENGLISH Anna Kopko zaprasza na certyfikowane kursy językowe dla osób dorosłych z woj. lubuskiego. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu zajęcia są bezpłatne.
 

Jak przygotować się do sezonu rowerowego?

rowery branmed_thLubisz jeździć na rowerze? Zapraszamy na kolejną publikację w ramach naszego cyklu "Medyczny punkt widzenia" realizowanego wspólnie z Centrum Medycznym Brandmed. Z artykułu dowiesz się jak właściwie przygotować swój organizm do sezonu rowerowego.
 

Biblioteka przebaczy zapominalskim czytelnikom

ksiazki biblioteka_thJeśli masz w domu książę z biblioteki, której termin zwrotu dawno już minął, to przez najbliższy miesiąc możesz ją oddać bez regulaminowych konsekwencji. W ramach akcji "Maj - miesiącem przebaczenia"  nie będą pobierane od czytelników żadne opłaty za przetrzymywane książki.
 

Rzepin zaprasza na obchody Dnia Flagi

swieto flagi thBiało-czerwony korowód przejdzie ulicami Rzepina z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja rzepińscy samorządowcy zapraszają na wspólny marsz z najdłuższą flagą w Polsce.
 

Majówka na Odrze - zobacz plan rejsów Zefira

statek-zefir-odra-slubice-thDługo oczekiwana wiosna niestety nie rozpieszcza nas na razie wysokimi temperaturami. Mimo to wiele osób spędza już więcej czasu korzystając ze świeżego powietrza. Zbliżający się długi weekend majowy da nam ku temu jeszcze więcej okazji. Statek wycieczkowy Zefir już niebawem przypłynie do Słubic i Frankfurtu.
 
Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę Wieży Kleista w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama