Słubice: 21 stycznia 2020   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Bez śniegu też jest zabawa – ferie zimowe ze stowarzyszeniem po PROstu

rece thBez śniegu też jest zabawa - pod tym hasłem stowarzyszenie po PROstu oraz szkoła językowa Diament zapraszają na półkolonie w trakcie zimowych ferii. Na dzieciaki czekają dwa turnusy pełne rozmaitych atrakcji.
 

Nie żyje prof. Stanisław Lorenc – honorowy obywatel Słubic

lorenc stan_th19 stycznia zmarł prof. dr hab. Stanisław Lorenc, który w latach 1996-2008 był prorektorem UAM ds. Collegium Polonicum. Za swoją działalność na rzecz Słubic został w 2005 roku wyróżniony tytułem „Honorowy Obywatel Słubic”.
 

Budynek dworca w Rzepinie będzie odremontowany. Mamy wizualizacje

dworzec rzepin_thWracamy do tematu remontu dworca kolejowego w Rzepinie i jego okolicy. Burmistrz Sławomir Dudzis udostępnił wizualizacje prezentujące, jak będzie wyglądać to miejsce po zakończeniu prac.
 

Zaginął Jan Stasieło – miał jechać przez Słubice

jan kolonia_thRodzina i przyjaciele szukają zaginionego Jana Stasieło, który jechał z Ełku do Köln w Niemczech. W Słubicach miał mieć przesiadkę do drugiego autobusu. Niestety ślad po nim zaginął.
 

Zwiedzanie nowej siedziby Archiwum Miejskiego we Frankfurcie nad Odrą

towarzystwo historyczne_thCzy wiecie, że na terenie dzisiejszej Biedronki przy ul. Kościuszki mieściła się kiedyś fabryka... broni? Te i inne ciekawostki lokalnej historii można znaleźć w nowej siedzibie Archiwum Miejskiego we Frankfurcie. Na jego zwiedzanie zaprasza miejscowe Towarzystwo Historyczne.
 

Domy na sprzedaż w Kunowicach

domy zabudowa_blizniacza_thSzukasz domu w Słubicach lub w okolicy? Zapraszamy do zapoznania się z propozycją sprzedaży domu w zabudowie bliźniaczej w stanie deweloperskim. Nieruchomość znajduje się w Kunowicach przy ul. Jeziornej.
 

Dzień otwarty w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie

gimnazjum ffo_thDobra wiadomość dla młodych osób zastanawiających się nad kontynuacją edukacji po drugiej stronie Odry. 18 stycznia Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego będzie okazja dowiedzieć się wszystkich najważniejszych rzeczy o samej szkole i niemieckim systemie nauczania.
 

Gruz i odpady po remoncie nie muszą trafiać do lasu. W PSZOK-u oddasz je za darmo

gruz kunowice_thGorącą dyskusję wywołało jedno ze zdjęć umieszczonych na naszym profilu na Facebooku, przedstawiające ul. Jeziorną w Kunowicach i porzucony po remoncie gruz. Postanowiliśmy sprowadzić, jak legalnie można pozbyć się takiego odpadu i ile to kosztuje. O szczegóły zapytaliśmy prezesa PUK Artura Smoleńskiego.
 

Fundacja Terapii i Rozwoju Mind rozpoczęła działalność. Za nami pierwsze konsultacje

mind konsultacje_thJak skutecznie pomagać innym? Kompleksowo. Dlatego specjaliści z różnych dziedzin połączyli siły, aby pod jednym szyldem zajmować się problemami trapiącymi mieszkańców Słubic. Za nami pierwsze, bezpłatne konsultacje zorganizowane przez Fundację Terapii i Rozwoju Mind.
 

Joanna Staśkiewicz opowie o sytuacji kobiet w Polsce

gender staskiewicz_thBiblioteka Collegium Polonicum będzie gospodarzem kolejnego spotkania autorskiego. Tym razem w jej gościnnych murach pojawi się dr Joanna Staśkiewicz, zajmująca się szeroko pojętą tematyką kobiecą, szczególnie w kontekście kościoła katolickiego.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama