Słubice: 13 grudnia 2017   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Szlachetne paczki trafiły już do rodzin

szlachetna 3Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki. W tym roku słubicki sztab wsparł 8 rodzin. Największa „paczka” składała się aż z 45 kartonów! Radość i łzy obdarowanych są najlepszą nagrodą – podkreślają wolontariusze.
 

Piernikowe serca w zamian za pomoc dla hospicjum

puszka hospicjumJuż w najbliższą niedzielę w obu kościołach w Słubicach wierni po mszy będą mogli wspomóc podopiecznych Hospicjum św. Wincentego a'Paulo. Wolontariusze, którymi są uczniowie z naszych szkół, rozdawać będą „serca za serce”, czyli pierniki w zamian za dobrowolne datki.
 

Nowość w Brandmedzie - Dzienny Pobyt dla Seniorów

dziadkowie thNasi seniorzy nierzadko mają sporo wolnego czasu. Część z nich, jest w stanie sama go sobie zorganizować, istnieje jednak spora grupa osób starszych, która potrzebuje w tym zakresie wsparcia. Z myślą o takich osobach ofertę przygotowało Centrum Medyczne Brandmed.
 

Finał Pub Quizu w Prowincji – kto wygra decydujące starcie?

pub quiz_pucharW tym tygodniu w klubie Prowincja czeka nas wielki finał Pub Quizu. Emocje sięgną zenitu! Która drużyna wykaże się największą wiedzą i wygra drugą edycję? Tego dowiemy się w najbliższy czwartek.
 

Jest szansa na dofinansowanie usług społecznych! Czy w Słubicach powstanie dom opieki nad seniorami?

dom pobytu_spotkanie_thInstytucje i organizacje z terenu powiatu słubickiego zwarły szyki po to, żeby wspólnie postarać się o pomoc m.in. dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Wniosek o dofinansowanie unijne został już złożony w Urzędzie Marszałkowskim i czeka na ocenę. Za kilka miesięcy okaże się czy w Słubicach powstanie tak potrzebny Dom Dziennego Pobytu.
 

Strażacy ostrzegają przed czadem

czad gaz_thCzujniki tlenku węgla naprawdę się przydają – potwierdzają to nasi strażacy. Trwa właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność”, a codzienna praca strażaków pokazuje, jak bardzo jest potrzebna. Niedawno w Rąpicach czujnik zapobiegł tragedii.
 

Panowie - ostatni tydzień promocyjnych badań

movember sesjaPowoli finiszujemy z akcją Movember - ogólnopolską kampanią zachęcającą mężczyzn do profilaktycznych badań. Jeszcze do 15 grudnia w Centrum Medycznym Brandmed można wykonać badanie PSA w promocyjnej cenie 5 euro. Badania realizowane są przy współpracy z laboratorium IMD Labor Oderland.
 

Znowu zawyją syreny alarmowe

syrena14 grudnia równo w południe w Słubicach zawyją syreny alarmowe. Ale spokojnie, to tylko ćwiczenia systemu obrony cywilnej. Mieszkańcy usłyszą dwa sygnały.
 

Sylwester w Hotelu Horda

horda sylwesterGdzie na Sylwestra? To pytanie zadaje sobie coraz więcej z nas. W tym roku w Słubicach wybór jest niezbyt bogaty, dlatego tym bardziej warto przyjrzeć się ofercie Hotelu Horda. W gościnnych progach przy ul. Obozowej szykuje się mega impreza.
 

Pierwszy milionowy projekt Stowarzyszenia po PROstu

niepelnosprawni poprostuUdało się! PFRON przyznał dofinansowanie na nowy projekt Stowarzyszenia po PROstu, którego wartość wynosi ponad 2,5 mln zł! Te pieniądze zapewnią terapię i rehabilitację dla osób niepełnosprawnych przez kolejne 3 lata.
 
Reklama
Reklama