Słubice: 25 listopada 2017   |   Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
reklama
reklama

Jest awans szczypiornistek ze Słubic (foto)

Przedostatnia kolejka Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej przyniosła drużynie UKS Jedynka Słubice same dobre rozstrzygnięcia. Dzięki zwycięstwu na własnym parkiecie, w pojedynku z MUKS I Liderem Świebodzin, słubiczanki zapewniły sobie historyczny awans do 1/8 finału mistrzostw Polski.

UKS Jedynka Słubice

Mecz rozgrano 18 marca w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Faworytkami spotkania były słubiczanki, które dwa tygodnie temu wygrały w Świebodzinie 33:27. Nie inaczej było w rewanżu. Nasze szczypiornistki od pierwszych minut spotkania narzuciły swój styl gry i systematycznie powiększały bramkową przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8.

W drugiej części gry trener Jerzy Grabowski dał szansę zaprezentowania się młodszym rezerwowym. Te stanęły na wysokości zadania i dowiozły cenne zwycięstwo do końca. Po końcowym gwizku na tablicy widniał wynik 29:20 dla Słubic. Na wyróżnienie w naszym zespole szczególnie zasługują bramkarka Daria Tumaszyk oraz najskuteczniejsza w zespole Marta Wroniewicz (10 bramek).

UKS Jedynka Słubice - MUKS Lider I Świebodzin 29:20 (13:8)

Skład UKS: Tumaszyk Daria (bramkarka), Puchalska Hanna (bramkarka), Tańczak Natasza - 3, Radkiewicz Natalia - 2, Gutowska Paulina - 0, Martyna Cieślak - 1, Mizerska Patrycja - 2, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa - 0 Wroniewicz Marta -10, Sterenczak Julia – 2, Liedkie Natalia – 2, Kliszczak Paulina 1. Trenerzy: Jerzy Grabowski, Sławomir Jurgiewicz.

Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna ma już pewny udział w kolejnej fazie mistrzostw Polski jako wicemistrz woj. lubuskiego. Do zakończenie rozgrywek zostało co prawda jedno wyjazdowe spotkanie ze Spartą Gubin, ale jego wynik nie będzie mieć znaczenia dla ostatecznej kolejności - słubiczanki mogą być pewne drugiego miejsca w tabeli.

Wiemy już jak będzie wyglądać dalsza rywalizacja. W walce o ćwierćfinał mistrzostw Polski UKS Jedynka Słubice zmierzy się z Vambresią Wąbrzeźno (mistrzem woj. kujawsko-pomorskiego), mistrzem woj. zachodniopomorskiego oraz wicemistrzem woj. wielkopolskiego (tam rozgrywki jeszcze trwają). Decydujący turniej odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama