Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Jest awans szczypiornistek ze Słubic (foto)

Przedostatnia kolejka Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej przyniosła drużynie UKS Jedynka Słubice same dobre rozstrzygnięcia. Dzięki zwycięstwu na własnym parkiecie, w pojedynku z MUKS I Liderem Świebodzin, słubiczanki zapewniły sobie historyczny awans do 1/8 finału mistrzostw Polski.

UKS Jedynka Słubice

Mecz rozgrano 18 marca w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Faworytkami spotkania były słubiczanki, które dwa tygodnie temu wygrały w Świebodzinie 33:27. Nie inaczej było w rewanżu. Nasze szczypiornistki od pierwszych minut spotkania narzuciły swój styl gry i systematycznie powiększały bramkową przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8.

W drugiej części gry trener Jerzy Grabowski dał szansę zaprezentowania się młodszym rezerwowym. Te stanęły na wysokości zadania i dowiozły cenne zwycięstwo do końca. Po końcowym gwizku na tablicy widniał wynik 29:20 dla Słubic. Na wyróżnienie w naszym zespole szczególnie zasługują bramkarka Daria Tumaszyk oraz najskuteczniejsza w zespole Marta Wroniewicz (10 bramek).

UKS Jedynka Słubice - MUKS Lider I Świebodzin 29:20 (13:8)

Skład UKS: Tumaszyk Daria (bramkarka), Puchalska Hanna (bramkarka), Tańczak Natasza - 3, Radkiewicz Natalia - 2, Gutowska Paulina - 0, Martyna Cieślak - 1, Mizerska Patrycja - 2, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa - 0 Wroniewicz Marta -10, Sterenczak Julia – 2, Liedkie Natalia – 2, Kliszczak Paulina 1. Trenerzy: Jerzy Grabowski, Sławomir Jurgiewicz.

Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna ma już pewny udział w kolejnej fazie mistrzostw Polski jako wicemistrz woj. lubuskiego. Do zakończenie rozgrywek zostało co prawda jedno wyjazdowe spotkanie ze Spartą Gubin, ale jego wynik nie będzie mieć znaczenia dla ostatecznej kolejności - słubiczanki mogą być pewne drugiego miejsca w tabeli.

Wiemy już jak będzie wyglądać dalsza rywalizacja. W walce o ćwierćfinał mistrzostw Polski UKS Jedynka Słubice zmierzy się z Vambresią Wąbrzeźno (mistrzem woj. kujawsko-pomorskiego), mistrzem woj. zachodniopomorskiego oraz wicemistrzem woj. wielkopolskiego (tam rozgrywki jeszcze trwają). Decydujący turniej odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama