Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Wojsko odwiedziło Słubice z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa (foto)
reklama
reklama

Wojsko odwiedziło Słubice z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa (foto)

Z odwiedzin żołnierzy, jak co roku, najbardziej cieszyli się najmłodsi! Chętnie oglądali, dotykali sprzęt wojskowy i wsiadali do Rosomaka. Ale i starsi zatrzymywali się, żeby obejrzeć sprzęt żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Rosomak

Żołnierze przyjechali do Słubic z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, na parkingu przy dworcu autobusowym swój sprzęt pokazali żołnierze drużyny piechoty zmotoryzowanej z Międzyrzecza. Niedaleko swój wóz gaśniczy zaparkowali także druhowie z OSP Słubice.

Wojskowi i strażacy największe zainteresowanie wzbudzili zwłaszcza wśród najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie wchodziły do środka transportera kołowego, próbowały trzymać karabin, przyglądały się umundurowaniu żołnierzy. A potem z nie mniejszym zainteresowaniem oglądały, co znajduje się w wozie gaśniczym strażaków. I zadawały sporo pytań.

Wojskowy Rosomak budził również zainteresowanie wśród starszych, którzy z ciekawością zaglądali do środka. Była to również okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami o służbie w piechocie, zapytać o możliwości Rosomaka czy zagraniczne misje.

A może niektórzy zdecydują się założyć wojskowy mundur? Ci, których zainteresowało wojsko, mogli dowiedzieć się więcej o samej brygadzie, jak i tradycji wojsk lądowych od samych żołnierzy.

Jak było? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama