Słubice: 18 listopada 2019   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Wojsko odwiedziło Słubice z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa (foto)

Z odwiedzin żołnierzy, jak co roku, najbardziej cieszyli się najmłodsi! Chętnie oglądali, dotykali sprzęt wojskowy i wsiadali do Rosomaka. Ale i starsi zatrzymywali się, żeby obejrzeć sprzęt żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Rosomak

Żołnierze przyjechali do Słubic z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w Narodowy Dzień Zwycięstwa, na parkingu przy dworcu autobusowym swój sprzęt pokazali żołnierze drużyny piechoty zmotoryzowanej z Międzyrzecza. Niedaleko swój wóz gaśniczy zaparkowali także druhowie z OSP Słubice.

Wojskowi i strażacy największe zainteresowanie wzbudzili zwłaszcza wśród najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie wchodziły do środka transportera kołowego, próbowały trzymać karabin, przyglądały się umundurowaniu żołnierzy. A potem z nie mniejszym zainteresowaniem oglądały, co znajduje się w wozie gaśniczym strażaków. I zadawały sporo pytań.

Wojskowy Rosomak budził również zainteresowanie wśród starszych, którzy z ciekawością zaglądali do środka. Była to również okazja do tego, żeby porozmawiać z żołnierzami o służbie w piechocie, zapytać o możliwości Rosomaka czy zagraniczne misje.

A może niektórzy zdecydują się założyć wojskowy mundur? Ci, których zainteresowało wojsko, mogli dowiedzieć się więcej o samej brygadzie, jak i tradycji wojsk lądowych od samych żołnierzy.

Jak było? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama