To był trudny i intensywny tydzień - 8 dni i 3 mecze - ale całe szczęście zakończony umiarkowanym happy endem. Polonia Słubice zdobyła swoje pierwsze punkty w IV lidze. Poloniści na własnym terenie zremisowali z Koroną Kożuchów 1:1.
Koszykarze ze Słubic nie próżnują tego lata. Po lipcowym cyklu „Lato z koszykówką” postanowili zorganizować kolejną imprezę. Tym razem zapraszają wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do Ośna Lubuskiego, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody odbędzie się turniej pod nazwą „Basket nad Reczynkiem”.
Kto ma ochotę zmierzyć się z najwyższym budynkiem w okolicy? Oderturm, czyli odrzańska wieża, liczy sobie 24 piętra i 511 schodów. I tyle właśnie do pokonania będą mieli uczestnicy 17. edycji Oderturmlauf. Na najlepszych czekają puchary i nagrody.
Niestety, nie udało się Polonii Słubice zdobyć pierwszych punktów w IV lidze. „Duma pogranicza” przegrała swoje drugie spotkanie, tym razem na wyjeździe z Pogonią Świebodzin. Gospodarze wygrali aż 7:2.
Za nami kolejny siatkarski memoriał poświęcony pamięci Czesława Jermanowskiego. Na parkowym boisku w Stańsku najlepsza okazała się „Wena” z Kostrzyna na Odrą. W trakcie imprezy nie zabrakło także atrakcji dla kibiców.
W najbliższy weekend czekają nas ponownie piłkarskie emocje, ale tym razem związane z występami najmłodszych. W Górzycy i Kostrzynie odbędą się kolejne turnieje w ramach ogólnopolskiego turnieju „Piłkarski Laur”. Na murawie zobaczymy także piłkarzy ze Słubic.
Był naszą nadzieją na walkę o medale kolarskich mistrzostw Europy, ale problemy ze sprzętem pokrzyżowały mu te plany. Mateusz Komar i pięciu jego kolegów z reprezentacji nie ukończyło wyścigu ze startu wspólnego. Jedyny Polak na mecie, Michał Gołaś, uplasował się na 21 miejscu.
Kolejna dobra wiadomość dla kibiców lekkoatletyki ze Słubic. Sofia Ennaoui, która jeszcze do niedawna reprezentowała barwy słubickiego Lubusza, sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Europy. Wywalczyła go na dystansie 1500 metrów.
Nie udał się powrót na piłkarskie salony piłkarzom Polonii Słubice. Duma pogranicza na własnym boisku uległa Arce Nowa Sól 0:2. Zmagania na zielonej murawie obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.
To był niezwykle emocjonujący wieczór, dla kibiców lekkiej atletyki, a szczególnie biegania. Marcin Lewandowski, który pierwsze sportowe kroki stawiał w Słubicach, w pięknym stylu wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy na dystansie 1500 metrów.
Więcej…