Styczeń to czas plebiscytów i nagród. Sportowe podsumowanie minionego roku przygotowało także lubuskie zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Główne wyróżnienia przypadły słubiczanom.

Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui - najlepszy sportowiec 2015

Podczas uroczystego balu, który odbył się 16 stycznia w Słońsku, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu na najlepszego sportowca LZS w woj. lubuskim. Jury przyznało tę nagrodę Sofii Ennoui, lekkoatletce Lubusza Słubice, specjalizującej się w biegach na dystansie 800 i 1500 metrów.

Sofia w tym roku zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów, ponadto reprezentowała nasz kraj na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. Na krajowym podwórku była bezkonkurencyjna, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski seniorów i młodzieżowców. Jej szkoleniowcem jest Wojciech Szymaniak, który w plebiscycie na najlepszego trenera zajął drugą lokatę.

Andrzej Martyniak
Andrzej Martyniak otrzymał nagrodę specjalną (z lewej)

Nagrodę specjalną za całokształt działalności na rzecz zrzeszenia LZS otrzymał Andrzej Martyniak. Mieszkańcy Słubic kojarzą go przede wszystkim z imprez piłkarskich, w tym słynnego turnieju "Piłkarska kadra czeka" ze Słubic. Przez kilkanaście lat był koordynatorem sportu w LZS i organizatorem wielu wydarzeń sportowych.

W klasyfikacji na działacza roku LZS drugie miejsce zajął Robert Tomczak, prezes stowarzyszenia FSL Aktywni dla Powiatu. Organizacja, której szefuje, zajęła także drugie miejsce w kategorii drużyna roku.

Plebiscyt na sportowca i trenera roku 2015 zrzeszenia LZS woj. lubuskiego został zorganizowany przez Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Gorzowie Wlkp. i agencję eventową "Colloseum Marketing Sport".