Dwa złota i jedno srebro to medalowy dorobek Lubusza Słubice z Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu. Na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła niezawodna Sofia Ennaoui, natomiast II miejsce wywalczyła męska sztafeta 4x400m.

Sofia startowała na dystansach 1500 i 3000 metrów. Oba biegi wygrała bez większego wysiłku uzyskując odpowiednio 4:20.10 oraz 9:22.00. Z kolei nasi sprinterzy w składzie: Marek Ossowski, Marcin Drzewiecki, Patryk Hładuniuk, Mateusz Dalecki zanotowali na 4x400 czas 3:20.54 co dało im tytuł wicemistrzów Polski.

lubusz MP juniorow

Poniżej wykaz wszystkich startów naszych juniorów:
  • Sofia Ennaoui - 3000m - 9:22.00 - 1 miejsce
  • Sofia Ennaoui - 1500m - 4:20.10 - 1 miejsce
  • Sztafeta 4x400 - 3:20.54 - 2 miejsce
  • Marcin Milian - 100m - 11.00 - 11 miejsce (3m w finale B)
  • Marcin Milian - 200m - 22.77 - 21 miejsce
  • Aleksandra Małysz - dysk - 40.99 - 7 miejsce
  • Dominik Siejkowski - dysk - 49.86 - 7 miejsce
  • Michał Małysz - dysk - 46.74 - 9 miejsce
W klasyfikacji klubowej LKS Lubusz Słubice zajął 12 miejsce (na 173 sklasyfikowane kluby) z dorobkiem 66 punktów.