Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ramach Euronaliów studenci z Collegium Polonicum i Viadriny rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 w miasteczku akademickim. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami, statuetkami i pamiątkowymi koszulkami.

Pierwszą konkurencją w której wzięli udział studenci był bieg wokół osiedla studenckiego. Kobiety miały do pokonania dwie pętle, natomiast mężczyźni o jedną więcej. Wśród pań bezkonkurencyjna była Stefania Karbowiak, natomiast wśród panów najlepszy okazał się Maciej Sadłowski. Warto dodać, że w tej konkurencji udział wzięło blisko 170 studentów.

Następnie rozegrano turniej w streetballa.  W rywalizacji naajlepszy okazał się zespół Drink Team, który po niezwykle zaciętym meczu, pokonał drużynę 5wI3nB. Po zakończeniu zmagań koszykarskich studenci udali się na boisko "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie rozegrano finał turnieju piłki nożnej. Górą byli piłkarze z Viadriny.

Kolejne konkurencje odbyły się na hali miejskiej. Niezywkle ciekawy był turniej w siatkówkę, ponieważ na koniec rozgrywek trzy zespoły miały po tyle samo punktów. O końcowej klasyfikacji musiały więc zadecydować sety wygrane i przegrane. Najlepsi okazali się reprezentaci gospodarki przestrzennej z drugiego roku.

W międzyczasie trwały pojedynki w tenisa stołowego. Po ostrej wymianie lepszy okazał się Wojciech Andrzejczak, który pokonał Piotra Kaaza. Wśród kobiet w tej samej konkurencji najlepsze okazały się zawodniczki z gospodarki przestrzennej. Ostatecznie złoty medal i statuetka trafiła w ręce Angeliki Kucharek.

Organizatorzy postanowili również rozegrać turniej w tenisa ziemnego. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Michał Głuchowski, a drugie miejsce zajął Alexander Militskih z Białorusi.

Kolejną sportową zabawą były zmagania w siłowaniu na rękę. Klasyfikację mężczyzn wygrał Paweł Korneluk, natomiast najlepszą kobietą została Natalia Poluszyńska. Sportową rywalizację zakończył turniej w unihokeja. Tu najlepiej poradzili sobie zawodnicy reprezentujący barwy Scorpion Team.

{multithumb}Galeria zdjęć:
mt_gallery: Euronalia na sportowo
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
mt_gallery: Zwycięzcy konkurencji sportowych
Do pobrania: Szczegółowe wyniki zawodów - Euronalia 2011 (pdf)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.