Reprezentajca Lubusza Słubice na mistrzostwa woj. lubuskiego

Przełom zimy i wiosny to najlepszy czas na biegi przełajowe. Jak co roku biorą w nich udział także zawodnicy Lubusza Słubice. Podopieczni trenera Piotra Kiedrowicza przywieźli z mistrzostw woj. lubuskiego aż cztery krążki.

Zawody odbyły się 23 marca w Nowej Soli - Były to najliczniej obsadzone mistrzostwa województwa w całej Polsce. W zawodach wystartowało ponad 400 osób – opowiada P. Kiedrowicz. Słubice reprezentowała dziesięcioosobowa ekipa, która wywalczył dwa srebrne i dwa brązowe medale. Było tez kilka miejsc blisko podium.

Srebro i brąz w kat. U14 wywalczyły Amelia Marciniak oraz Zuzanna Hein. W nieco młodszej kategorii (U12) brąz zdobyła Mia Brajer, a wśród najmłodszych (U10) srebro przypadło Oliwii Ugorskiej.

Teraz zawodników Lubusza Słubice czekają ostatnie sportowe szlify przed letnim sezonem. Część z nich pojedzie na obóz kadry Polski B do Karpacza. W pierwszy start zaplanowano już 27 kwietnia w Sulęcinie. Oprócz biegaczy trenera P. Kiedrowicza, zobaczymy tam również sprinterów szkolonych przez Jacka Grześkowiaka oraz grupę miotaczy Łukasza Horoszkiewicza.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione przez klub.