Zawodnicy Polonii na rozgrzewce przed meczem z Promieniem

Druga kolejka rundy wiosennej w piłkarskiej IV lidze za nami. Tym razem Polonia Słubice udała się do Żar, gdzie walczyła z miejscowym Promieniem. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, po emocjonującej końcówce.

Mecz rozpoczął się dobrze dla polonistów, bo wyszli na prowadzenie już w 24 minucie po strzale Przemysława Begiera. Potem do głosu doszli gospodarze, którzy ledwie minutę później wyrównali, a drugiego gola zaaplikowali Polonii jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron nasza drużyna miała swoje szanse na wyrównanie, m.in. z rzutu karnego. Drogę do bramki, dopiero w doliczonym czasie (90+5’) gry, znalazł Dawid Żurawski. Chwilę wcześniej piłka bita z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Poniżej nagranie wideo przentujące wyrównującą bramkę.

Promień Żary - Osiedle Sady Polonia Słubice 2:2 (2:1)

W przypadku zwycięstwa była szansa wskoczyć na drugie miejsce w tabeli, bo punkty z meczu z Koroną Kożuchów zgubiła też Ilanka Rzepin. Polonia wciąż plasuje się na trzeciej pozycji, a liderem pozostaje Lubuszanin Drezdenko, który zanotował zwycięstwo z Pogonią Skwierzyna.

IV Liga Lubuska – TABELA / WYNIKI

Kolejny mecz Polonia Słubice rozegra już na własnym stadionie. 23 marca na stadion przy ul. Sportowej przyjedzie Odra Nietków. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00.