Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Trener Grzegorz Koźlakowski i jego podopieczne

Zawodniczki Słubickiej Szkoły Tenisa ProTennis z kolejnymi sukcesami. Tym razem podopieczne trenera Grzegorza Koźlakowskiego udanie zaprezentowały się podczas prestiżowego turnieju KIA Polmotor Kids Cup 2023 w Szczecinie, zdobywając aż trzy miejsca na podium.

28 października w kategorii zielonej, czyli w grupie wiekowej do 10 lat, rywalizowała Karina Lubecka. Najpierw udanie przeszła fazę grupową, a następnie w finale pokonała swoją koleżankę Kalinę Czernaluk – również wychowankę trenera Koźlakowskiego – obecnie reprezentującą klub PT Olimpia Poznań.

- Karina pokazała, że wszystko jest możliwe, jeśli się wierzy i pracuje z pasją. Jest ona prawdziwym wzorem dla wszystkich młodych sportowców. Jej zaangażowanie na korcie, widowiskowe zagrania i uśmiech na twarzy podczas rywalizacji zdobyły uznanie zarówno ze strony widzów, jak i innych uczestników – opowiada z dumą jej szkoleniowiec.

Młoda zawodniczka stawia coraz śmielsze kroki w świecie tenisa ziemnego i zwycięstwo w Szczecinie to jej kolejny duży sukces. W przygotowania zaangażowany jest szerszy sztab szkoleniowy. Za trening siłowo-motoryczny odpowiada Kacper Lucjan Uszakiewicz, a za opiekę fizjoterapeutyczną odpowiada Paweł Rzepecki z Easy Clinic w Warszawie,

Dzień później na tych samych kortach, ale w kat. pomarańczowej (9 lat), rywalizowały młodsze koleżanki klubowe K. Lubeckiej – Matylda Kąkol i Nina Andrzejczuk. Choć w grupie przegrały pierwsze mecze, to późniejsza mobilizacja pozwoliła im zameldować się w finale turnieju.

- Ostatecznie to Matylda okazała się zwyciężczynią, jednak obie zawodniczki zasłużyły na uznanie za swoje wspaniałe występy i sportowe serce, które zaprezentowały podczas całego turnieju. Dziewczyny pokazały, że siła charakteru i pozytywne podejście do rywalizacji są kluczem do sukcesu – ocenia G. Koźlakowski.

Poniżej zdjęcia z turnieju udostępnione naszej redakcji przez klub.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.