Drużyna ZSL Słubice wywalczyła brązowy medal

Udanie zakończył się finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych, który były rozgrywany w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacje dwóch słubickich szkół przywiozły z zawodów dwa medale.

Impreza odbyła się 19 października w Babimoście. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze szkoły z woj. lubuskiego, które wcześniej wywalczyły awans podczas eliminacji powiatowych.

W ramach Igrzysk Dzieci srebro wybiegała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Natomiast w Licealiadzie brąz wywalczyła męska reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach.

Mieliśmy także miejsca poza podium. W ramach Licealiady dziewczęta z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego zajęły 8 miejsce. W Igrzyskach Młodzież Szkolnej chłopcy z SP1 Słubice uplasowali się na 6 pozycji, a dziewczęta z ULO na 8. Ponadto w Igrzyskach Dzieci dziewczęca drużyna SP1 Słubice była 10.