Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
borowiak lahti

Rafał Borowiak ma za sobą kolejny start na prestiżowej imprezie triathlonowej. Tym razem słubiczanin z żelaza wziął udział w mistrzostwach świata Iroman, które odbyły się w Finlandii.

W Lahti startowała kilkudzesięcioosobowa reprezentacja Polski, wśród nich także R. Borowiak. Słubiczanin zdobył kwalifikację na mistrzostwa świata podczas ubiegłorocznych zawodów w Poznaniu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Rafał wystartował w tzw. połówce Ironmana. Na metę przybiegł z czasem 4:29:53, co dało mu 747 miejsce w stawce 3333 uczestników. W swojej kategorii wiekowej (40-44) był 100. 

Na poszczególnych odcinkach zanotował następujące międzyczasy: pływanie - 33:06, rower - 22:24:58, bieg - 1:24:47.

- Start w Lahti to było duże wyzwanie, choćby z powodu przewyższeń, które mieliśmy na trasie – 800 metrów na rowerze i 200 metrów na biegu. Najbardziej zadowolony jestem z biegu, bo na trasie odrobiłem trochę strat. Na deser przeleciałem półmaraton w tempie 4:02 na km – powiedział po biegu.

Impreza miał wyjątkowa oprawę. Duże wrażenie na kibicach i zawodnikach zrobiła szczególnie parada narodów, które przemaszerowała pod słynnymi skoczniami narciarskimi, na których zimą odbywają się zawody Pucharu Świata.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione naszej redakcji przez zawodnika.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.