Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Oderturm-Lauf

24 piętra, 80 metrów wysokości i 511 schodów – tyle do pokonania będą mieli uczestnicy 21. edycji Oderturm-Lauf, czyli biegu po schodach najwyższego budynku we Frankfurcie. Trwają zapisy, organizatorzy liczą także na uczestników z Polski.

Impreza od lat cieszy się dużą popularnością. To jednocześnie duże sportowe wyzwanie, bo aby wbiec na samą górę trzeba mieć nie lada kondycję.

- Uczestnicy będą mieli do zaliczenia najpierw około 150 metrów wokół samego budynku, a następnie wbiegną do klatki schodowej i ruszą na szczyt Oderturmu, gdzie będzie meta - opowiada Arkadiusz Sowa z Miejskiego Związku Sportu we Frankfurcie, który jest organizatorem wydarzenia.

Na zawodników czekają nagrody – puchary dla najszybszych w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz nagrody rzeczowe (lub bony podarunkowe) w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom z wynikiem (do wydrukowania ze strony internetowej).

Impreza odbędzie się 26 sierpnia o godz. 10:00 i potrwa około trzy godziny. Uczestnicy będą rywalizować indywidualnie, tzn. będą puszczani pojedynczo co 90 sekund.

Zapisy odbywają się drogą internetową i potrwają do 20 sierpnia lub uzyskania limitu zgłoszeń (100 osób). W dniu biegu zapisy nie będą możliwe. Wpisowe kosztuje 5 euro.

Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje (w tym regulamin w języku polskim) dostępne są na stronie: www.stoppuhr.net.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.