Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piotr Broniewski

Piotr Broniewski to ultramaratończyk, o którego osiągnięciach pisaliśmy niejeden raz. Tym razem sympatyczny biegacz z Kunowic postanowił podjąć wyzwanie z zaliczeniem kultowego Biegu 7 Szczytów, jednego z najdłuższych biegów górskich w Polsce.

Bieg 7 Szczytow jest częścią Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju, słynnej miejscowości uzdrowiskowej położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Trasa biegu liczy 240 km, a całkowita różnica wzniesień wynosi blisko 8 km. To trochę tak, jakby "wtoczyć się" na... Mount Everest, czyli najwyższy szczyt świata.

Zgodnie z nazwą biegu, biegacze mają po drodze do zaliczenia siedem szczytów górskich wchodzących w skład tzw. Korony Gór Polski, z których najsłynniejsze to Śnieżnik i Szczeliniec Wielki. Najwyższy liczy 1425 metrów n.p.m.

W tym roku do biegu zgłosiło się 381 osób, a rywalizację ukończyło 164 biegaczek i biegaczy, w tym właśnie P. Broniewski, który uplasował się na 132 miejscu. Pokonanie całej trasy zajęło mu 50 godzin 50 minut i 44 sekundy.

- Ten bieg zostanie w mojej pamięci na zawsze – napisał po ukończeniu biegu P. Broniewski. Gratulujemy zaliczenia tak dużego wyzwania!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.