"Złota" Wiktoria Przybylska z trenerem Łukaszem Horoszkiewiczem

W miniony weekend Piła była gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw Polskich LZS, czyli Ludowych Zespołów Sportowych. Na imprezie z dobrej strony pokazali się zawodnicy Lubusza Słubice – Wiktoria Przybylska sięgnęła po złoto w rzucie dyskiem, a kilkoro innych zawodników „zakręciło się” wokół podium.

O medale w kategoriach U18 oraz U20 walczyła 12-osobowa reprezentacja Słubic, składająca się z podopiecznych trenerów Jacka Grześkowiaka (sprinty), Łukasza Horoszkiewicza (rzuty) i Piotra Kiedrowicza (biegi).

- Aż 11 z nich to członkowie zespołu, który dwa lata temu awansował do ekstraligi młodzików - opowiada P. Kiedrowicz. - Swoim startami pokazali, że o ich sportowy rozwój możemy być spokojni. Większość z nich ma już także wyniki kwalifikujące ich na mistrzostwa Polski U18, które odbędą się 7-9 lipca w Chorzowie – dodaje.

Z całej grupy najefektowniej zaprezentowała się Wiktoria Przybylska, która rzutem na odległość 37,08 wywalczyła złoty medal w dysku. Blisko podium był Seweryn Stań (również dysku) oraz sztafeta chłopców 4x400, którzy zajęli piąte miejsca. O jedno oczko niżej uplasowali się Jakub Jurgiewicz (800 m) oraz Zuzanna Mierzejewska (rzut oszczepem).