Polonia Słubice

Udanie odkuli się piłkarze Polonii Słubice po dość niespodziewanej porażce u siebie z Promieniem Żary. Wyjazd do Żagania na mecz z Czarnymi był tym z gatunku „wagi ciężkiej”, ale okazał się zwycięski.

Lepiej ten mecz rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie. W 39 minucie wyrównał co prawda Rafał Gronostaj, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Czarni ponownie wyszli na prowadzenie.

Za to po zmianie strony bramki zdobywali już tylko poloniści. Najpierw Oliwier Begier (56’), a za chwilę ponownie R. Gronostaj (59’).

Trzy punkty dla Polonii sprawiają, że „Duma pogranicza” nadal jest w grze o podium IV ligi. Na razie zajmuje czwartą lokatę i do trzeciej Odry Nietków brakuje jej 4 oczek.

Do rozegrania zostały jeszcze trzy kolejki. W tej najbliższej Polonia zmierzy się na własnym boisku właśnie z ekipą Odry. Mecz zaplanowano 4 czerwca o godz. 17:00.