Polonia Słubice

Piłkarskie derby powiatu słubickiego między Polonią Słubice a Ilanką Rzepin przyciągnęło uwagę wielu kibiców. Tym razem lepsi okazali się goście z Rzepina, którzy wygrali 1:0.

Mecz odbył się 13 maja na boisku bocznym Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Frekwencja na trybunach dopisała, bo wokół murawy pojawili się nie tylko fani Polonii, ale również Ilanki, łącznie ponad 150 osób.

Przez blisko 90 minut obserwowali zaciętą rywalizację, głównie walkę w środku pola, mniej było za to klarownych sytuacji bramkowych. Emocji nie brakowało na boisku i... poza nim. Żółtą kartkę zobaczył nawet trener polonistów Andrzej Wypych.

Gdy wydawało się, że derby zakończą się remisem (podobnie jak jesienią, gdy było 2:2), w 89 minucie celnym trafieniem popisał się Kacper Lewitzki. Polonii zabrakło już czasu na wyrównanie i komplet punktów powędrował do Rzepina.

Potknięcie Polonii wykorzystała Odra Nietków, która dzięki zwycięstwu wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli IV ligi, spychając naszą drużynę o pozycję niżej.

TABELA / WYNIKI (IV liga)

Kolejny mecz Polonia Słubice zagra na wyjeździe 20 maja. Rywalem "Dumy pogranicza" będzie Pogoń Świebodzin, obecnie siódma drużyna IV ligi.

Tak cieszyli się piłkarze Ilanki ze zwycięstwa w Słubicach.