Badmintonistki z Golic

Dobre wiadomości ze Świebodzina. Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach wywalczyły srebrny medal w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.

Drużyna z Golic startowała w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2010 i młodsze). Na finałowy turniej przyjechało 5 najlepszych ekip z całego województwa, które zagrały ze sobą w systemie każdy z każdym.

SP Golice reprezentował duet Aleksandra Żak / Kaja Mierzejewska. Jako rezerwowe towarzyszyły im czwartoklasistki Katarzyna Kaczmarczyk i Martyna Baranowska.

- Dziewczęta spisały się doskonale. Przegrałyśmy tylko jedno spotkanie, z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulęcinie, która zdobyła złoty medal. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z SP7 w Świebodzinie – opowiada Elżbieta Mierzejewska, trenerka zespołu z Golic i nauczycielka w-f w szkole.

Warto w tym miejscu dodać, że rywalki z Sulęcina to aktualne brązowe medalistki mistrzostw Polski. A rok temu w finale wojewódzkim również sięgnęły po złoto wygrywając właśnie z Olą i Kają. Dla dziewcząt z Golic jest to więc drugi srebrny medal z rzędu.

Gratulacje dla zawodniczek i ich trenerki.

Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez E. Mierzejewską.