Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice

Po dwóch latach przerwy młodziczki UKS Jedynka Słubice ponownie miały okazję wystąpić w rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym. W turnieju 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce zajęły 4 miejsce i nie awansowały do dalszej rundy.

Słubiczanki uzyskały prawo do gry w turnieju dzięki zajęciu 2 miejsca w Lubuskiej Lidze Młodziczek. - Na początku rozgrywek ligowych sezonu 2021/2022 nikt nie przypuszczał, że będziemy się liczyć w rywalizacji o tytuł mistrzowski w województwie lubuskim – opowiada trener Jerzy Grabowski. - Drużyna składała się tylko z 11 zawodniczek i to w większości o rok lub dwa lata młodszych. W czasie pandemii wiele zawodniczek z rocznika 2007 i 2008 zrezygnowało z uprawiania piłki ręcznej. Ale nasze dziewczęta nie miały zamiaru być tylko dostarczycielkami punktów dla innych drużyn - dodaje.

Drużyna, która początkowo miała tylko zbierać doświadczenie, z meczu na mecz grała coraz lepiej i ostatecznie zajęła 2 miejsce w lidze z bilansem 9 zwycięstw i 3 porażek. W nagrodę uzyskała możliwość gry w 1/16 Pucharu ZPRP, czyli de facto mistrzostwach Polski młodziczek. Dla obecnego składu był to debiut w tego typu rozgrywkach. Dwa lata temu nie dokończono ich z powodu pandemii, a w ubiegłym roku nie udało się wywalczyć awansu.

Turniej odbył się w dniach 29 kwietnia – 1 maja w Brodnicy. Rywalkami słubiczanek były szczypiornistki KU AZS Politechnika Koszalińska (wicemistrz woj. zachodniopomorskiego), SPR Kępno (wicemistrz woj. wielkopolskiego) oraz gospodynie MKS Brodnica (mistrz woj. kujawsko-pomorskiego oraz wicemistrz Polski w sezonie 2020/2021). Mimo ambitniej postawy, dziewczęta z Jedynki przegrały wszystkie trzy spotkania. Turniej z kompletem zwycięstwa wygrała ekipa z Brodnicy, awans uzyskało także Kępno.

- Było oczywiste, iż tak młoda drużyna, która nie trenuje w systemie klasy sportowej, nie miała wielkich szans na pokonanie starszych i silniejszych fizycznie  rywalek. Na domiar złego już w pierwszym dniu zachorowała podstawowa bramkarka Zhasmin Abdinova, którą zastąpiła o dwa lata młodsza Kinga Radkiewicz. Nasze dziewczęta zagrały z ogromnym zaangażowaniem. Wielkie brawa za postawę – relacjonuje J. Grabowski.

Szkoleniowiec podkreśla, że zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłym sezonie ligowym, ponieważ aż 8 zawodniczek dalej będzie mogło rywalizować w kategorii młodziczek.

Wyniki turnieju

  • KU AZS Politechnika Koszalińska – UKS Jedynka Słubice 39:27
  • MKS Brodnica – SPR Kępno 27:19
  • SPR Kępno – KU AZS Politechnika Koszalińska 27:15
  • MKS Brodnica – UKS Jedynka Słubice 44:24
  • UKS Jedynka Słubice – SPR Kępno 19:34
  • MKS Brodnica – KU AZS Politechnika Koszalińska 32:19

Skład UKS Jedynka Słubice

Bramkarki: Zhasmin Abdinova, Kinga Radkiewicz. Zawodniczki z pola: Yelyzaveta Prokopieva (14), Lena Tańczak (14), Jagoda Walkowiak (12), Lena Pawlak (8), Julia Kotlińska (11), Maja Mikołajczyk (5), Klaudia Bławat (3), Dominika Mintus (1), Hanna Marciniak (1), Aleksandra Bejenka. Kierownik drużyny: Maciej Walkowiak. Trener: Jerzy Grabowski.

Galeria zdjęć

Poniżej zdjęcia z turnieju udostępnione naszej redakcji przez klub.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.