UKS Jedynka Słubice

Co to był za mecz! Jedynka Słubice pokonała Spartę Gubin na inaugurację Lubuskiej Ligi Młodziczek 22:21. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego zafundowały swoim kibicom prawdziwy horror, ale całe szczęście zakończony happy endem.

Mecz odbył się 20 października w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Rywalki słubiczanek to faworytki tegorocznych rozgrywek. W ubiegłym sezonie dziewczęta z Gubina wygrały ligę wojewódzką w kat. dzieci. Jednak UKS Jedynka Słubice to także renomowana i utytułowana drużyna, która solidnie przygotowała się do sezonu.

Jak przebiegała rywalizacja? O tym więcej w relacji trenera Jerzego Grabowskiego.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W 8 minucie stan meczu wynosił 3:3. Potem zaczęły się błędy. Mimo, iż moje zawodniczki wypracowywały dogodne sytuacje do zdobycia bramki, nie kończyły ich celnym trafieniem. Rywalki to wykorzystały i odskoczyły na kilka bramek. W 16 minucie Słubice przegrywały aż 4:9, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:13.

W drugiej części meczu do 39 min. obraz gry był podobny. Stan meczu do tego momentu to 15:18. W 40 minucie impuls do walki dała bramkarka Zhasmin Abdinova, która po przeciętnej I połowie, w drugiej części meczu wygrała kilka sytuacji sam na sam oraz obroniła rzut karny. Dziewczęta uwierzyły w zwycięstwo i odrabiały punkt po punkcie. W 48 minucie był remis 21:21 i wtedy zwycięską bramkę zdobyła Lena Tańczak. Warto podkreślić postawę Jagody Walkowiak, która w drugiej połowie zdobyła aż 5 bramek z prawego skrzydła.

Zwycięstwo ze Spartą jest bardzo ważne w kontekście walki o mistrzostwo województwa, w które – nie ma co ukrywać – mierzą podopieczne trenera Grabowskiego. Trzy punkty ucieszyły kibiców, władze klubu i same zawodniczki.

Kolejną ligową potyczkę zaplanowano 14 listopada w Świebodzinie z tamtejszym Liderem. A w międzyczasie nasze szczypiornistki zagrają w półfinale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Słubicach (25 października) i wezmą udział w wojewódzkich konsultacjach OSPR w Żaganiu (od 28 do 30 października).

UKS Jedynka Słubice - GMTS Sparta Gubin 22:21 (10:13)

Skład: Abdinova Zhasmin (bramkarka), Tańczak Lena 5, Pawlak Lena 4, Kotlińska Julia 2, Mikołajczyk Maja 1, Bławat Klaudia 3, Mintus Dominika 1, Walkowiak Jagoda 5, Radkiewicz Kinga,  Marciniak Hanna, Prokopieva Yelyzaveta 1.

Komplet wyników i tabela na stronie rozgrywki.zprp.pl.