Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Michał Jakubowski

Za nami trzecia edycja Słubickiego Turnieju E-sportowego. W piłkarskiej rywalizacji na konsolach Play Station 4 najlepszy okazał się Michał Jakubowski.

Impreza wróciła do Słubic po blisko dwóch latach. Niestety w 2020 roku nie udało się jej rozegrać z powodu pandemii, ale pomysłodawcy turnieju – Michał Gołębiowski i Robert Kubica – mają nadzieję, że w przyszłych latach będzie już odbywać się cyklicznie.

Tym razem gracze zmierzyli się w ramach turnieju EURO 2020 na grze Pro Evolution Soccer 2021. W sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury ustawiono sprzęt do grania, a każdy mecz był wyświetlany na dużym ekranie.

9 października odbyły się rozgrywki grupowe, a dzień później faza pucharowa i wielki finał. Emocje były nie mniejsze niż na prawdziwym boisku, a wiele pojedynków było bardzo zaciętych. Turniej wygrał Michał Jakubowski (grał reprezentacją Szwecji), a kolejne miejsca na podium zajęli Rafał Jeżak (Francja) i Norbert Makuchowski (Austria). Zwycięzca z 2019 roku, Przemysław Karczewski, odpadł w ćwierćfinale.

Puchary najlepszej trójce wręczał patron imprezy, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Gracze otrzymali też nagrody finansowe – odpowiednio 350, 250 i 120 złotych.

- To świetna inicjatywa, którą będę z pewnością wspierał. Obserwowałem wybrane mecze i poziom był naprawdę niezwykle wysoki. Gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom - powiedział burmistrz podczas dekoracji.

Z ust zarówno burmistrza jak i organizatorów padła deklaracja, że turnieje będą kontynuowane. Niewykluczone, że oprócz rozgrywek w piłkę nożną, dojdą także inne gry. - Z pewnością będziemy się zastanawiać jak poszerzyć i rozwinąć formułę turniejów e-sportowych w Słubicach. Jesteśmy otwarci także na pomysły samych graczy – zapowiada R. Kubica.  

Nasz rozmówca podkreśla, że impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie burmistrza i SMOK-a, którego pracownicy przygotowali całe zaplecze techniczne. – Korzystając z okazji chciałbym im serdecznie za to podziękować. Podziękowania kieruję również dla graczy i całej społeczności e-sportowej w Słubicach. Mam nadzieję, że już niebawem spotkamy się na kolejnych turniejach – dodaje.

Portal Słubice24 był patronem medialnym turnieju. Rywalizację śledziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotki.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.