Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czesław Roszczak

Już po raz dziewiąty Słubice były gospodarzem lekkoatletycznego Memoriału Zdzisława Skręty. Na stadionie przy ul. Sportowej rywalizowano w konkurencjach rzutowych. Zawodnikom kibicowali żona i syn patrona imprezy.

Jolantę Skręty i towarzyszącego jej syna Rafała przywitał Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który był organizatorem mityngu. Pani Jola otrzymała bukiet kwiatów, a syn Bartosz pamiątkowy numer startowy oznaczony cyfrą 1. A potem rozpoczęła się memoriałowa rywalizacja.

Zawodnicy zmierzyli się w 4 konkurencjach: rzucie dyskiem, rzucie młotem, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą – konkurencji, która była najbliższa sercu Zdzisława Skręty. W gronie startujących była m.in. Małgorzata Krzyżan z Lubusza Słubice, wielokrotna mistrzyni Polski i świata masters. Słubiczanka była druga w pchnięciu kulą (3 kg) i wygrała rzut dyskiem (1 kg).

Najlepsze wyniki w memoriałowej konkurencji, czyli właśnie pchnięciu kulą, osiągnęli Teresa Piwowarska (832 pkt) oraz Czesław Roszczak (1264 pkt). Lubuszowi przypadło jeszcze jedno podium. Marek Stolarczyk był pierwszy w rzucie dyskiem 1.5 kg. Komplet wyników poniżej.

ZOBACZ WYNIKI

Na stadion przy ul. Sportowej zajrzał również nasz reporter. Poniżej galeria zdjęć.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.