Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stadion SOSiR

Koniec sezonu lekkoatletycznego zapowiada się ciekawie. 1 października w Słubicach odbędzie się kolejna, 19. edycja Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina Dzieci i Młodzieży. Pięciolecie istnienia będzie przy okazji świętować Słubicka Akademia Biegowa.

Mistrzostwa euroregionu to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza sportowych wydarzeń na polsko-niemieckim pograniczu. W tym roku zapowiada się wyjątkowo duża frekwencja. Do poszczególnych konkurencji zgłosiło się ponad pół tysiąca młodych sportowców z całej Polski.

W tym gronie nie zabraknie zawodników LKS Lubusz Słubice, z których wielu to wychowankowie Słubickiej Akademii Biegowej założonej przez trenera Piotra Kiedrowicz. Akademia działa już 5 lat i z okazji tego jubileuszu przygotowano specjalny bieg na 1000 metrów z wyjątkowymi nagrodami.

Oczywiście to nie jedyna konkurencja w ramach mistrzostw. Na stadionie przy ul. Sportowej kibice będą mogli podziwiać nie tylko biegaczy, ale również miotaczy, skoczków i sprinterów.

Organizatorem zawodów jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza rozpocznie się już o godz. 10:30 od rzutu młotem na boisku bocznym. Pierwsze konkurencje na głównej płycie zaplanowano od godz. 12:10. Rywalizacja potrwa aż do godz. 17:45.

ZOBACZ PROGRAM MINUTOWY

Zapraszamy do kibicowania, wstęp wolny.

Tak było rok temu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.