Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bieg bez granic

6. edycja "Biegu bez granic" za nami. Choć w przeszłości na imprezie bywało już deszczowo, to tym razem biegaczom towarzyszyło prawdziwe oberwanie chmury, na dodatek z piorunami. Kto był najszybszy na dystansie 10 km w tak trudnych warunkach pogodowych? Znamy już komplet wyników. 

Wśród panów triumfował Jacek Stadnik (Zielona Góra) z czasem 32:51, a wśród pań Karolina Jankowska (Bolesławiec), której zmierzono 40:20.

Podobnie jak w 2019 roku najszybszymi słubiczanami w „Biegu bez granic” został duet Rafał Borowiak (35:26) i Ola Guzik (44:53). W gronie frankfurtczyków miano to przypadło Monice Wojciechowskiej (49:25) oraz Stefanowi Kuhlbergowi (35:40).

- Jak na wyjątkowo niesprzyjającą aurę, wyniki były bardzo dobre. Wiele osób zrobiło życiówki na atestowanej trasie – powiedział na gorąco Piotr Kiedrowicz, spiker zawodów i trener Słubickiej Akademii Biegowej, którego podopieczni stanowili najliczniejszą grupę na trasie biegu.

Łącznie bieg ukończyło 83 uczestników - dokładnie tyle, ile stanęło na starcie. – Taka sytuacja zdarzyło się pierwszy raz w historii naszej imprezy, i to przy tak trudnych warunkach. Wszystkim biegaczom należą się za to ogromne słowa uznania i gratulacje – powiedział Ryszard Chustecki, dyrektor sportowy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na mecie czekali na nich burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak (który był także honorowym starterem) oraz prezes SOSiR-u Krzysztof Murdza. Każdemu osobiście gratulowali i wręczali pamiątkowy medal.

Choć ulewa dała się startującym we znaki, to na koniec biegu nad stadionem ukazała się przepiękna, podwójna tęcza. To wyraźnie dodało energii biegnącym, którzy docierając na metę uśmiechali się i podnosili ręce w geście triumfu.

Niektórzy już z medalem na szyi żartowali, że dzisiaj padłyby jeszcze lepsze wyniki, gdyby na nogach mieli… płetwy zamiast sportowych butów. A to, ile wody było w niektórych miejscach na trasie, doskonale widać na jednym z naszych nagrań. To ostatnia prosta na ul. Sportowej, tuż przed wbiegnięciem na stadion. ZOBACZ FILM

 

Te deszczowe zmagania śledziliśmy z naszą kamerą, niebawem relacja wideo z trasy „Biegu bez granic”. Część filmików dostępna jest już na naszym profilu na Facebooku – KLIKNIJ.

Komplet wyników

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.