Lubusz Słubice

Mistrzostwa woj. lubuskiego w lekkiej atletyce w kategoriach U14, U12 i U10 przyniosły Słubicom historyczny sukces. Młodzi zawodnicy Lubusza Słubice przywieźli z Żar aż 19 medali, więcej niż kiedykolwiek wcześniej z tego typu imprezy.

Nie tak dawno pisaliśmy o medalach starszych lekkoatletów, którzy na mistrzostwach juniorów i juniorów młodszych zdobyli 12 medali, a nieco później młodzicy dołożyli kolejne 15 krążków.

Ich wyczyn przebili najmłodsi sportowcy z kategorii U14, U12 i U10, którzy 15 czerwca rywalizowali w Żarach, w stawce blisko 500 zawodników.  – 19 medali z mistrzowskiej imprezy to wydarzenie nie notowane do tej pory w słubickiej lekkoatletyce. Na dodatek niemal każdy z 36-osobowej ekipy ustanowił rekord życiowy – cieszy się Ryszard Chustecki, prezes klubu.

Dwa złota przywiozła 9-letnia Amelia Marciniak, która wygrała 60 m i skok w dal, w dodatku z lepszymi wynikami niż rywalki ze starszej kategorii. Złoto i srebro wywalczyła w sprincie na 100 m i skoku w dal Nina Sejnik. Brian Pelc na 600 m od startu do mety ścigał się ramię w ramię z zawodnikiem Żar. Efekt? Obaj uzyskali 1 i 2 wynik w Polsce.

Łupem zawodniczek Lubusza padło… całe podium w pchnięciu kulą. Po dwa medale zdobyły biegaczki na średnich dystansach 600 i 1000m.

- Byliśmy też świadkami poruszających historii – opowiada trener Piotr Kiedrowicz. - Aleksander Łobaczewski jak zobaczył piękny bieg po złoto starszego brata na 1000 m, to powiedział, że on też musi wygrać. 20 minut później zapisano go do ostatniej serii na 60 m. Pobiegł i… wygrał – relacjonuje szkoleniowiec.

Łącznie podopieczni trenerów Łukasza Horoszkiewicza, Jacka Grześkowiaka, Piotra Kiedrowicza i Grzegorz Nogi zdobyli 19 medali: 8 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych.

Poniżej cała lista medalistów oraz kompletny komunikat ze wszystkimi wynikami.