Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubusz Słubice

Najmłodsi lekkoatleci Lubusza Słubice rozpoczęli sezon. Na mityng otwarcia sezonu w pobliskim Sulęcinie udała się grupa ponad 40 zawodników. Większość wróciła z nowymi rekordami życiowymi. 

29 kwietnia do Sulęcina pojechali głównie młodzicy oraz zawodnicy młodszych kategorii. Dla nich jest to rok szczególny, bo oprócz tradycyjnych imprez mistrzowskich różnego szczebla, walczą o lekkoatletyczną superligę.

Superliga lekkoatletów

Polski Związek Lekkiej Atletyki po raz pierwszy w historii wprowadził Drużynowe Mistrzostwa Polski U16. Do rozgrywek zgłosiło się 112 klubów, w tym Lubusz Słubice.

- Każdy klub mógł zgłosić do 40 zawodników w określonych konkurencjach. Do końcowej punktacji, na koniec sezonu (3 października) wliczać się będą wyniki 20 najlepszych z każdego klubu. Pierwsze 24 drużyny utworzą Lekkoatletyczną Superligę U16 – tłumaczy trener Piotr Kiedrowicz.

Na zawodach w Sulęcinie startowali głównie biegacze, bo miejscowy stadion nie jest przygotowany do rzutów długich jak dysk, oszczep, młot. Choć pogoda nie rozpieszczała, padło wiele rekordów życiowych. - Co najważniejsze, najwartościowsze wyniki uzyskali ci, na których w rozgrywkach drużynowych klub liczy najbardziej – podkreśla P. Kiedrowicz.

Grad życiówek

Szybko pobiegali sprinterzy. Na 100 m Zuzanna Rękawiecka miała 14,13 (oraz 47,58 na 300 m). Z nowymi rekordami wrócili jej koledzy Błażej Rudnik 12,43 i Dawid Musztyfaga 13,14 (ponadto 41,83 na 300 m). Dyskobol Seweryn Stań tym razem pchał kulą - udanie, bo do domu wrócił z „życiówką” 9,35.

Nie zawiedli biegacze na średnich dystansach, kilkoro z nich uzyskało czołowe wyniki w kraju, a wszyscy startujący zanotowali rekordy życiowe. Na 300 m biegały Zuzanna Smolińska (47,05), Klarysa Baca Chomicz (48,88) i 9-letnia Amelia Marciniak (51-38), na 600 m Iga Mizerska (1:52,13), a na 1000m Wiktoria Smolarczyk (3:23,40) i Helena Podruczny (3:36,42).

Udany występ zaliczyli też chłopcy. Na 600 m Jakub Jurgiewicz uzyskał 1:37,61, a Mateusz Choina 1:41,64, czym poprawił swój dotychczasowy rekord aż o… 15 sekund.

Szczegółowe wyniki z mityngu w Sulęcinie dostępne są na stronie www.lzla.pl.

Wkrótce kolejne starty

W najbliższy weekend czekają lekkoatletów kolejne starty. W niedzielę w Słubicach odbędzie się to mityng dla kategorii U16, U18 i U20, a młodsi wyjadą startować na do Białogardu i Stargardu.

Jak informuje P. Kiedrowicz, starsi zawodnicy Lubusza rozpoczną starty nieco później, bo mistrzostwa Polski mają dopiero w lipcu. Aktualnie kończą okres przygotowawczy do sezonu. Część z nich (m.in. Julia Wyrwas, Paulina Polańska, Natalia Kiedrowicz) przebywa obecnie na obozach kadrowych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.