Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Polonia Słubice

W miniony weekend ruszyła piłkarska IV liga. Pisaliśmy już, że na inaugurację rundy wiosennej Polonia Słubice wygrała z Lechią II Zielona Góra 1:0. A jak wyglądały przygotowania do tych rozgrywek? Czy poloniści uzupełnili kadrę o nowe nazwiska?

Zacznijmy najpierw od posumowania sparingów. Tych w okresie przygotowawczym, który rozpoczął się w połowie stycznia, Polonia rozegrała 6, z czego aż 5 wygrała i zanotowała tylko 1 porażkę. Poniżej komplet wyników.

  • Polonia Słubice - Osadnik Myślibórz 4:1
  • Polonia Słubice - Budowlani Murzynowo 2:3
  • Polonia Słubice - Zorza Ochla 5:1
  • Polonia Słubice - Dąb Dębno 4:2
  • Polonia Słubice - Pogoń Skwierzyna 5:2
  • Polonia Słubice - Stilon Gorzów (juniorzy starsi) 9:0

Jak widać dwa miesiące wystarczyły podopiecznym trenera Andrzeja Wypycha, aby złapać dobrą dyspozycję, czego efektem było też pierwsze zwycięstwo w lidze.

Kibice liczą, że w walce o kolejne punkty pomogą nowi zawodnicy, którzy zima dołączyli do drużyny: Eligiusz Krzeptowski (SG Wisenau), Dawid Żurawski (Blau Weiss Markendorf). Gracjan Kudła (Odra Nietków), Daniel Neuman (Olimpia Grudziądz), Kamil Stondzik (Warta Gorzów).

W międzyczasie szeregi Polonii opuścili: Aleksander Szczerbina (powrót na Ukrainę), Pascal Ardon (powrót do Francji), Maksymilian Pastusiak, Michał Wilczewski.

Nastroje w drużynie są dobre, piłkarze z trenerem chcą powalczyć o podium IV ligi. Do pełnie szczęścia brakuje tylko… kibiców na stadionie. - Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wszyscy spotkać się na stadionie – liczą przedstawiciele Polonii.

Najbliższe spotkanie u siebie „Duma pogranicza” rozgra już w najbliższy weekend, 13 marca, o godz. 15. Rywalem będzie Korona Kożuchów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.