Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dzień Kobiet na sportowo

To już pewne – kobiety będą miały imprezę sportową w dzień swojego święta. Druga odsłonę biegu przygotował dla nich Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapisy właśnie ruszyły. 

Pamiętacie pierwszą edycję "Dnia kobiet na sportowo" rozgrywaną 8 marca 2020 roku? Rzutem na taśmę udało się ją jeszcze przeprowadzić przed pierwszą falą pandemii. Teraz, gdy obostrzenia powoli się luzują, jest okazją by zorganizować drugą odsłonę imprezy. I ponownie będzie to w formie biegowej rywalizacji.

Gdzie i kiedy?

Całość odbędzie się 7 marca o godz. 14:00 w parku miejskim za cmentarzem obok SOSIR-u. Trasa biegu będzie prowadzić duktami leśnymi o różnej odległości – podzielonej wg kategorii wiekowych (od 600 do 2400 metrów).

- Wiek uczestniczek i ich kondycja nie mają znaczenia - mogą startować zarówno przedszkolaki, jak i dorosłe kobiety, początkujące biegaczki i te trenujące dłużej - zachęca Piotr Kiedrowicz, pomysłodawca wydarzenia.

Będą nagrody i poczęstunek

Na wszystkie panie czeka pakiet startowy (nr startowy i maseczka) oraz poczęstunek za metą. Najlepsze trójki w każdym biegu otrzymają statuetki z rąk burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, który jest honorowym patronem wydarzenia. W organizacji pomagają także Lubusz Słubice oraz Słubicka Akademia Biegowa.

Jak się zgłosić?

Zasady uczestnictwa są bardzo proste – wystarczy zapisać się przez internet, a pakiet startowy odebrać przed biegiem. Należy się jednak spieszyć, bo obowiązuje limit miejsc – zgodny z aktualnymi przepisami „covidowymi” – 150 osób. Termin zgłoszeń upływa 2 marca.

Co ważne – zawody są objęte punktacją do klasyfikacji „Biegowe Słubice 2021”, czyli cyklu imprez biegowych sponsorowanych przez gminę Słubice, które będą odbywać się przez cały rok (więcej o tym cyklu już niebawem).

Portal Słubice24 jest patronem medialnym imprezy.

Najważniejsze linki i dokumenty

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.