Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
STS Wulmar Słubice

Dobra wiadomość dla kibiców tenisa stołowego. Po 20 latach do Słubic wróciły rozgrywki w tenisa stołowego na poziomie II ligi. STS Wulmar w pierwszym meczu co prawda przegrał, ale po zaciętej walce i z nie byle kim, bo wicemistrzem tych rozgrywek.

Przez ostatnie lata śledziliśmy rywalizację słubiczan najpierw w IV, a potem w III lidze. Występowali wtedy pod nazwą FSL Aktywni Słubice. W ubiegłym sezonie klub awansował do II ligi, przeszedł duże zmiany organizacyjne, zyskał też nowych sponsorów i nową nazwę. Tak powstał STS Wulmar Słubice.

Inauguracja z wicemistrzem

Po wielu tygodniach przygotowań w miniony weekend słubiczanie wystąpili po raz pierwszy w upragnionej II lidze. Na dobry początek w meczu u siebie zagrali z KTS Wolbromek, wicemistrzem z ubiegłego sezonu.

Nasi pingpongiści postawili rywalom mocne warunki. Przez całe spotkanie prowadzili wyrównaną rywalizację, ostatecznie przegrywając 4:6.

- Mecz był rzeczywiście ciężki, a to przecież ubiegłoroczny wicelider. Mało zabrakło, można było nawet wygrać – ocenił to spotkanie Marek Szuplak, grający trener słubiczan.

Wyniki i statystyki

Punkty dla STS Wulmar Słubice zdobyli: Filip Lewaszkiewicz 1.5, Michał Bartoszewski 1.5, Marek Szuplak 0.5, Dawid Kozłowski 0.5, Jakub Dziwosz 0.

Przebieg meczu i protokół można zobaczyć TUTAJ.

Komplet wyników i aktualną tabelę można znaleźć na stronie Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego - KLIKNIJ.

Grają też w IV lidze

STS Wulmar Słubice gra nie tylko w II lidze, wystawił także drugi zespół do rozgrywek IV ligi. W wyjazdowym pojedynku z Witniczaninem Witnica słubiczanie wygrali 10:7. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Grzegorz Kaszuba 4.5, Zbigniew Cebulski 3.5, Przemysław Łowiecki 2.

Galeria zdjęć

Poniżej fotki z obu meczów udostępnione naszej redakcji przez klub.

II LIGA

IV LIGA

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.