Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
LKS Lubusz Słubice

16 września dzieci i młodzież ze szkół podstawowych powalczą o medale Otwartych Mistrzostw Słubic w Lekkoatletyce. Ozdobą mityngu będzie bieg na 1000 metrów pod patronatem rekordzistki Polski Agaty Kiedrowicz. Równolegle do imprezy odbędzie się Powakacyjny Mityng LA.

Mistrzostwa Słubic w lekkiej atletyce to stały punkt w kalendarzu sportowych imprez. Zawody od lat odbywały się w maju, jednak w tym roku zostały przeniesione na wrzesień, wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

Druga szansa na medale

Ryszard Chustecki, prezes LKS Lubusz Słubice i dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, cieszy się, że mimo problemów i obostrzeń udało się zorganizować imprezę.

- Od zawsze jest niezwykle popularna wśród młodzieży, nauczycieli, trenerów i rodziców. Uczestniczy w niej kilkaset osób. Dlatego postanowiliśmy zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego dać naszym lekkoatletom możliwość walczenia o mistrzowskie tytuły - powiedział naszej redakcji.

Wystartują także najmłodsi

Dzieci i młodzież będą rywalizować w najprostszych konkurencjach jak m.in. biegi na 60, 300 i 600 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Organizatorzy rozszerzyli ilość kategorii wiekowych, tak by o medale mogli wywalczyć także najmłodsi lekkoatleci (U10, U12, U14).

Bieg pod patronatem

Atrakcyjnie zapowiada się bieg na 1000 metrów dziewcząt i chłopców w kat. młodzika (rocznik 2005 i młodsi). Bieg specjalnym patronatem objęła słubiczanka Agata Kiedrowicz, rekordzistka i mistrzyni Polski młodziczek na tym dystansie, reprezentantka Polski, finalistka mistrzostw świata i Europy. Najlepsi otrzymają puchary, specjalne medale i nagrody rzeczowe.

Powakacyjne bieganie

Oprócz dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych organizatorzy zapraszają także pozostałych lekkoatletów do uczestnictwa w Mityngu Powakacyjnym LA, który będzie odbywać się równolegle. Szczegóły w załączony poniżej regulaminie.

Zgłoszenia i regulamin

Zgłoszenia do zawodów przyjmuje biuro SOSiR we wtorek i środę do godz. 14:30. Dzieci mogą zapisywać trenerzy, nauczyciele i rodzice. Kartki startowe do wydrukowania i wypełnienia dostępne są poniżej. Udział jest bezpłatny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.