Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Seniorzy

Fundacja Terapii i Rozwoju Mind organizuje cykl zajęć dla osób w wieku 60+. W ramach projektu zaplanowano 4 spotkania poświęcone zdrowemu stylowi życia i odżywianiu. Pierwsze z nich już 13 września. 

- Chcemy pomóc seniorom w świadomym kierowaniu swoją dietą i zdrowiem – mówi Barbara Chojnicka z fundacji. Jak przekonuje, projekt "Jedz i starzej się mądrze" na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia i wypracowanie dobrych nawyków żywieniowych. Prowadzący podpowiedzą też jak samodzielnie przygotować posiłki, które wspomogą naturalną odporność i walkę z chorobami.

Co ważne, wszyscy uczestnicy otrzymają dietę ułożoną indywidualnie dla ich potrzeb, zalecenia lekarskie dotyczące odżywiania, plan treningowy aktywności fizycznej. - Poprowadzimy warsztaty kulinarne i treningi na świeżym powietrzu – zapewnia B. Chojnicka.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 13 września (niedziela), w godzinach 9-13, w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Poprowadzi je dr Janusz Chojnicki, internista, specjalista reumatolog, specjalista medycyny rodzinnej.

Dzięki dofinansowaniu projektu "Jedz i starzej się mądrze" ze środków gminy Słubice, udział w spotkaniach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, dlatego należy wcześniej się zgłosić pod tel. 502 002 291 (numer dostępny w godzinach 9-13).

 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.