Jakub Szewieliński

Na 1/2 finału Polonia Słubice zakończyła swoją przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski w piłce nożnej. W spotkaniu decydującym o awansie do lubuskiego finału poloniści przegrali z Wartą Gorzów Wlkp. 1:2.

Pucharowy pojedynek odbył się 29 lipca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja od początku układała się pod dyktando gości, którzy przeważali w środkowej strefie boiska i stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia gola. Sztuka ta udała im się już po 20 minutach, gdy drogę do bramki strzeżonej przez Jakuba Szewielińskiego – po nieco pechowym rykoszecie jednego z obrońców - znalazł Alan Błajewski. ZOBACZ WIDEO

Pod koniec I połowy poloniści mieli szansę na doprowadzenie do remisu, kiedy to sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez obrońcę Warty. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Maciej Ossowski, ale trafił tylko w słupek. ZOBACZ WIDEO

Druga połowa nie przyniosła większych zmian w obrazie gry. Drużyna Warty udokumentowała swoją przewagę kolejnym trafieniem, którego autorem był Paweł Posmyk.

Na kilka minut przed końcem meczu licznie zgromadzeni kibice doczekali się kontaktowej bramki dla Polonii, która padła po golu samobójczym. Jednak na doprowadzenie do remisu i dogrywki zabrakło już i sił, i czasu.

Polonia Słubice – Warta Gorzów Wlkp. 1:2 (0:1)

Skład Polonii: Skład Polonii Słubice: Jakub Szewieliński, Maciej Ossowski, Ihor Myrko, Dawid Kucharski, Gabriel Chrostowski, Przemysław Begier (k), Łukasz Chrostowski, Przemysław Stępień, Maksymilian Pastusiak, Patryk Nowaczewski, Daniel Stadie. Rezerwowi: Michał Wilczewski, Mariusz Guraj, Hubert Stawicki, Aleksander Szczerbina.