Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Aż 91 osób postanowiło sprawdzić swoją kondycję w wiosennej odsłonie Testu Coopera. Biegano w Słubicach, sąsiednim Frankfurcie i Ośnie Lubuskim. Wniosek? Choć za nami blisko 3 miesiące kwarantanny, to z formą fizyczną nie jest tak źle. 

Test Coopera

Impreza po raz pierwszy miała przebieg nieco inny niż do tej pory. Wszystko ze względu na wciąż istniejące ograniczenia sanitarne związane z koronawirusem.

O ile na samym obiekcie uczestnicy nie musieli mieć maseczek, to ich liczba na stadionie była ograniczona do 16 (14 biegaczy + 2 trenerów). Dlatego też w dwa dni – od 26 do 27 maja – rozegrano aż 7 biegów, w których wzięło udział łącznie 91 osób.

Frekwencja dopisała

Słubiczanie znani są z tego, że licznie uczestniczą w różnych projektach dotyczących aktywności fizycznej, ale takiej ilości się naprawdę nie spodziewaliśmy – mówi Ryszard Chustecki, dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który był organizatorem wydarzenia. – Widząc zapał i chęci uczestników chętnie poświęciliśmy dwa popołudnia, by każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość – dodaje.

Biegali rodzinnie

Test Coopera to jeden z wielu pomysłów na fizyczne uaktywnienie słubiczan, które od kilku lat wdraża Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej. Sam test odbywa się już piąty rok z rzędu.

- Cieszy nie tylko frekwencja, ale i skala uczestników – wyjaśnia P. Kiedrowicz. – Coraz częściej na wspólne bieganie przychodzą całe rodziny, od wnuków po dziadków. To pokazuje, że gminna polityka prozdrowotna, które częścią są nasze imprezy, idzie w dobrym kierunku – podkreśla szkoleniowiec.

Wyniki zaskoczyły

A jak wypadli uczestnicy testu?  - Większość wyników była dobra lub bardzo dobra, kilka osób przekroczyło nawet maksymalne normy. Od kilka lat widzę systematyczną poprawę w tym zakresie. To z pewnością efekt wielu projektów ukierunkowanych na aktywność fizyczną. Cieszę się, że udało się słubiczan rozbiegać. Nie przeszkodziła nawet przerwa związana z koronawirusem – opowiada trener.

Choć Test Coopera to nie zawody sportowe, warto podać tych, którzy w ciągu 12 minut biegu osiągnęli najdłuższy dystans. Aż 3400 m uzyskał Szymon Łyżwiński, któremu do rekordu Słubic Grzegorza Ulanowskiego zabrakło zaledwie 10 metrów. 100 metrów za nim był Maciej Konczyński, świeżo upieczony zwycięzca „Biegu bez granic”.

Wśród kobiet najlepiej spisała się nastoletnia Natalia Kiedrowicz zaliczając 2935 m. Na drugiej lokacie uplasowała się Aleksandra Guzik, która „wybiegała” 2840 m. Na uwagę zasługuje także rezultat 11-letniej Igi Mizerskiej z Ośna (2820 m).

POBIERZ KOMPLET WYNIKÓW

Biegowe Grand Prix Słubic

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Wyniki testu zostaną zaliczone do Biegowego Grand Prix Słubic. W ramach tego cyklu rozegrano już dwie imprezy – marcowy bieg na 3 km z okazji Dnia Kobiet oraz niedawny „Bieg bez Granic”. Za kilka przestawimy aktualną klasyfikację.

Galeria zdjęć

Poniżej zdjęcia z Testu Coopera ze stadionu w Słubicach i Ośnie Lubuskim.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.