Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Obostrzenia wprowadzone w związku z zagrożeniem koronawirusem zastopowały także wszelkie rozgrywki sportowe. Ale nie na długo. Mecze z zielonej murawy przeniosły się do… internetu. Tak gra np. słubicka A klasa.

Piłkarska A klasa

Na pomysł wpadli wspólnie Łukasz Najder, założyciel portalu „Piłkarska klasa A - grupa słubicka”, oraz Wojciech Pawlak, właściciel strony SportProjekt.info. Do wirtualnego grania zaprosili sympatyków piłki nożnej z całego regionu. Na czym polega zabawa?

Wirtualne typowanie

Na profil wrzucam zapowiedź danego meczu, zgodnie z terminarzem rundy wiosennej. Internauci w komentarzach piszą wynik, jakim ich zdaniem zakończyłby się taki pojedynek. Ja wszystko podliczam i wyciągam średnią, która daje końcowy rezultat – wyjaśnia Ł. Najder.

Wyniki są doliczane do wirtualnej tabeli, która uwzględnia także wszystkie wcześniejsze mecze, rozegrane jesienią na prawdziwych boiskach. Jak na razie odbyły się 3 ligowe kolejki, a zabawa rozkręca się z każdym kolejnym spotkaniem.

Kto kibicuje najaktywniej?

Pomysł spodobał się internautom. Wirtualne mecze cieszą się dużą popularnością, angażują nie tylko kibiców, ale i samych piłkarzy, którzy mobilizują się i typują wyniki.

- Szczególnie aktywni są sympatycy Zorzy Kowalów, po których widać duże zaangażowanie w komentarzach. Ich zespół zgromadził na razie komplet punktów, podobnie jak trzy inne ekipy – opowiada. Ł. Najder.

A jak radzi sobie drużyna biało-niebieskich? - SKP Słubice ma na swoim koncie 6 punktów. Słubiczanie przegrali tylko z wyżej notowanym Leśnikiem Lemierzyce – wyjaśnia Ł. Najder. Liderem rozgrywek wciąż pozostaje Celuloza Kostrzyn.

ZOBACZ TABELĘ

Będą też e-rozgrywki

Jak podkreśla prowadzący portal „Piłkarska klasa A - grupa słubicka”, to nie jedyna zabawa, przygotował na czas kwarantanny dla fanów „kopanej”. Niebawem mają także wystartować e-rozgrywki na platformie Play Station. Więcej o tym już wkrótce w osobnej publikacji.

---

Wirtualne rozgrywki A klasy można śledzić na stronie: Piłkarska klasa A - grupa słubicka.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje portal Słubice24.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.