Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wczoraj rząd wprowadził wiele nowych ograniczeń dotyczących codziennego życia dotyczących wychodzenia z domu i przemieszczania się. Wielu czytelników pyta co ze spacerami czy uprawianiem sportu. Sprawdziliśmy i wyjaśniamy.

Bieganie

Te dwie kwestie od samego początku budziły największe wątpliwości. Pierwotnie, wspomniany zakaz dotyczył także spacerów i uprawiania sportu, o czym można było przekonać się czytając wczoraj oficjalną stronę rządową.

Po kilku godzinach na wspomnianej stronie znalazły się nowe, zmienione interpretacje. Dziś doprecyzowano kilka kolejnych zapisów. Dopuszczają one wychodzenie na spacer lub uprawianie sportu w ramach realizacji tzw. niezbędnych codziennych potrzeb.

Należy jednak pamiętać, aby te aktywności ograniczać do niezbędnego minimum i zachować zasady bezpieczeństwa, takie jak odpowiednia odległość (minimum 1,5 metra) oraz przebywanie w grupie nie większej niż 2 osoby (nie dotyczy rodzin).

Poniżej zrzuty ekranu ze strony rządowej.

Sport

Spacer

Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie na oficjalnie stronie rządowej poświęconej nowym zasadom bezpieczeństwa - KLIKNIJ. Zachęcamy do jej odwiedzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.