Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobre wyniki UKS Jedynka Słubice odbijają się szerokim echem nie tylko w województwie lubuskim. Kolejna z wychowanek trenera Jerzego Grabowskiego ma szansę na stałe zagościć w kadrze Polski. To bramkarka Marta Heppner, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.

marta heppn1
Trener J. Grabowski i M. Heppner

13-letnia Marta od dawna jest ostoją defensywnego bloku słubickiej drużyny. Barw UKS-u broni już od 5 lat. Przez ten czas nabrała sporego jak na swój wiek doświadczenia i zanotowała znaczące sukcesy. Z zespołem Jedynki dwukrotnie sięgała po tytuł mistrza woj. lubuskiego, zdobyła też złoty medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, została bramkarką kadry woj. lubuskiego.

Coraz lepsze występy na ligowych parkietach zaowocowały powołaniem jej na centralne konsultacje kadrowe Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, o których mówi się, że są przedsionkiem polskiej kadry narodowej.

Konsultacje odbyły się w dniach 5-8 grudnia w Płocku, czyli niezwykle ważnym miejscu na mapie polskiego szczypiorniaka. Pod okiem szkoleniowców reprezentacji Polski spotkała się tam grupa 32 wyróżniających się młodych zawodniczek z całego kraju.

- Piłka ręczna to sport drużynowy, ale nie byłoby dobrych wyników, gdyby nie dobra gra konkretnych zawodniczek. Marta z pewnością jest jedną z wyróżniających się postaci – mówi z dumą jej trener Jerzy Grabowski.

marta heppn2
Podczas kadrowych konsultacji z M. Wicharym i A. Marszałkiem

Podczas czterodniowego zgrupowania Marta Heppner miała możliwość podpatrzenia jak grają najlepsze szczypiornistki w jej wieku. Była też okazja do wspólnego trenowania z wybitnymi bramkarzami Wisły Płock i reprezentacji Polski: Marcinem Wichary oraz Andrzejem Marszałkiem.

I chyba ich porady wzięła sobie mocno do serca, bo już w pierwszym meczu po powrocie z konsultacji pokazała świetną dyspozycję, broniąc trzy rzuty karne, co zadecydowało o wygranej słubickiego UKS-u. Więcej o tym meczu TUTAJ, a poniżej film wideo z próbką jej możliwości.Czy Marta pójdzie w ślady swojej imienniczki i starszej, klubowej koleżanki Marty Wroniewicz? Trzymamy kciuki za rozwój jej talentu i oczywiście życzymy dalszych sukcesów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.