Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Z dobrej strony przypomnieli o sobie badmintoniści ze szkoły Podstawowej w Golicach. Grudzień był dla nich obfity w sukcesy w rozgrywkach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Z finałowych zawodów przywieźli aż dwa miejsca na podium.

Golice badminton

Jako pierwsze walczyły młodsze dziewczęta (rocznik 2007 i młodsze), które 12 grudnia udały się do Nowogrodu Bobrzańskiego na finał wojewódzki Igrzysk Dzieci. Trzyosobowa drużyna w składzie: Lena Pawlak, Maja Walczak i Wiktoria Różański wywalczyła brązowy medal.

- Nasze najmłodsze badmintonistki pokazały na czym polega ten sport. Walczyły dzielnie do ostatniej lotki, przegrywając nieznacznie wejście do finału – relacjonuje ich opiekunka Elżbieta Mierzejewska, nauczycielka wychowania fizycznego z Golic.

W kolejnym finale, rozgrywanym 18 grudnia w Świebodzinie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006), znalazły się aż 2 zespoły z Golic, co już samo w sobie jest dużym sukcesem.

Badminton Golice

Zespół chłopców (Piotr Kopczyński, Jakub Grześkowiak i Piotr Krajewski) był bliski od sprawienia ogromnej sensacji i ogrania faworytów z Sulęcina. Panowie ostatecznie wywalczyli srebro. Z kolei dziewczęta (Zuzia Mierzejewska, Maria Pietrow i Karolina Smolińska) uplasowały się na piątej lokacie. – Szkoda, bo kilka wygranych lotek i też mógł być medal – opowiada E. Mierzejewska.

Wyniki golickich badmintonistów od lat robią wrażenie, a trofea z mistrzostw województwa zdobią szkolną gablotkę. – Choć nie mamy specjalnych warunków do uprawiania tej dyscypliny, to staramy się zachęcać młodzież do uprawiania tego sportu – opowiada nasza rozmówczyni.

W szkole grają rzadko, ale część z jej podopiecznych jeździ do pobliskiego Ośna Lubuskiego, gdzie zajęcia z badmintona prowadzi Robert Aleksandrowicz, doświadczony instruktor. Tam mają do swojej dyspozycji choćby namalowane, pełnowymiarowe korty, rzecz z pozoru błaha, ale jakże istotna przy nauce gry badmintona.

Na razie Golice są znaczącą siłą w woj. lubuskim. A kto wie, może kiedyś zawodnicy z tej miejscowości przywiozą także medale z imprez rangi mistrzostw Polski? Trzymamy za to kciuki i oczywiście gratulujemy ostatnich sukcesów.

Poniżej garść fotek z obu mistrzowskich turniejów, udostępnionych przez SP Golice.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.