Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sportowe emocje, przyjazna atmosfera i wartościowe nagrody - tak było podczas turnieju golfowego o puchar starosty słubickiego. W rywalizacji wzięło udział ponad 50 zawodników, a ich zmagania śledziliśmy w naszym obiektywem.

Turniej golfa

Impreza rozgrywana pod egidą Polskiego Związku Golfa odbyła się 24 sierpnia na słubickim polu golfowym "Dębowa Polana". Kogo mogliśmy zobaczyć na zielonej murawie?

- Turniej miał międzynarodową obsadę, bo oprócz reprezentantów gospodarzy, pojawili się golfiści zza Odry (Berlin i Frankfurt nad Odrą). Przyjechali do nas także goście z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry – opowiada Anna Szmyt, manager Dębowej Polany.

W trakcie kilkugodzinnej rywalizacji nie brakowało tego, za co kibice i sami zawodnicy kochają golfa – precyzyjnych uderzeń, zaciętej rywalizacji i oczywiście rekordów. O ten ostatni postarał się Jacek Uchański z Gorzowskiego Klubu Golfowego Zawarcie, który wygrał w kategorii Stroke Play Brutto notując 63 uderzenia, co jest nowym rekordem słubickiego pola.

Turniej golfa

Zwieńczeniem kilkugodzinnej rywalizacji było uroczysta dekoracja. Puchary i nagrody wręczał najlepszym zawodnikom sam starosta słubicki Leszek Bajon. To właśnie Starostwo Powiatowe w Słubicach, obok firm Terrus i Computer BL, było głównym sponsorem turnieju.

- Cieszy nas coraz większa popularność tej dyscypliny sportu. Liczymy na dalszą współpracę z naszymi sponsorami i że impreza będzie miała charakter cykliczny - podsumowuje A. Szmyt.

Poniżej komplet wyników

Stroke Play Brutto (na uderzenia)
 1. Jacek Uchański (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie) - 63 uderzenia
 2. Kazimierz Ceglewski (Przytok Golf Resort) - 73 uderzenia
 3. Piotr Kajkowski (Przytok Golf Resort) - 79 uderzeń
Stableford Netto 0-18 HCP
 1. Waldemar Rupiński (Słubice Golf Club) - 35 pkt
 2. Małgorzata Janoszonek (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie) - 32 pkt
 3. Gabriel Stolarek (Słubice Golf Club) - 31 pkt
Stableford Netto 18,1-36 HCP
 1. January Zawadzki (Słubice Golf Club) - 41 pkt
 2. Elżbieta Rupińska (Słubice Golf Club) - 38 pkt
 3. Arkadiusz Jaworski (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie) - 38 pkt
Stableford Netto 36,1-54 HCP
 1. Piotr Lorkowski (Słubice Golf Club) - 49 pkt
 2. Marek Stańczyk (Gorzowski Klub Golfowy Zawarcie) - 48 pkt
 3. Janusz Chmiel (Słubice Golf Club) - 44 pkt

Komentarze   

#1 wolanin 2019-08-28 09:25
Podobno jest program naprawczy, a starosta za publicznie piniądze robi imprezkę dla garstki bogaczy. Naprawdę nie było na co wydać tej forsy? Niech lokalni krezusi za swoje pykają w golfika.

Minus dla pana panie Leszku Bajon. :-x

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.