Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Miejskie Święto Hanzy to nie tylko koncerty. To także imprezy sportowe, a przede wszystkim tradycyjny już „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen”. Po raz 4. na nietypowym dystansie 1/3 maratonu zmierzy się ponad 250 osób.

bieg bez_granic_001

Impreza jak co roku jest organizowana wspólnie przez Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie pod szyldem niemieckiej kasy chorych AOK.

Jeden bieg - dwa kraje

Bieg odbędzie się 12 lipca. Tym razem start i metę zaplanowano na słubickim stadionie, ale trasa biegu będzie przebiegać ulicami Słubic i Frankfurtu, w tym oczywiście przez most na Odrze, co jest jednym z najatrakcyjniejszych elementów wydarzenia. Półmetek będzie na Stadionie Przyjaźni pod drugiej stronie Odry.

Dokładny plan trasy: Słubice - stadion SOSiR, ul. Sportowa, ul. 1 Maja, most graniczny, Frankfurt - Słubicer Straße, Schulstraße, Mauerstraße, Oderpromenade, Marina Winterhafen, Karl-Ritter-Platz, Berliner Straße, Karl-Marx-Straße, Logenstraße, Uferstraße, Ziegenwerder, Stadion der Freundschaft und Freizeitpark „Hermann Weingärtner“, Anger, Leopoldufer, Logenstraße, Słubicer Straße, Słubice - most graniczny, ul. 1 Maja, ul. Sportowa, stadion SOSiR.

Zapisy wciąż możliwe

Zapisy drogą internetową zostały już zamknięte, ale spóźnialscy mają szansę zapisać się jeszcze w dniu imprezy. Na uczestników czeka bogaty pakiet startowy (z okolicznościową koszulką) i atrakcyjne nagrody w wielu kategoriach wiekowych (w sumie jest ich 6 plus kategoria open (KiM). Opłata startowa jest już niestety 2 x droższa niż wcześniej i wynosi 100 zł.

Kto pobiegnie?

Bieg bez granic


W gronie startujących zobaczymy m.in. naszego utalentowanego triathlonistę Rafała Borowiaka, biegające panie z Czasu Apokalipsy. Będzie wielu biegaczy z Frankfurtu i całej Brandenburgii. Nie zabrakło gości z bardziej odległych zakątków Polski, m.in. Kędzierzyna-Koźla, Poznania czy Katowic. Pełna lista startowa dostępna jest TUTAJ.

Szczegółowe informacje (w tym m.in. zasady odbioru pakietów) można znaleźć w załączonym regulaminie. POBIERZ REGULAMIN

Rozpoczęcie "Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen" zaplanowano o godz. 19.30. Zapraszamy do kibicowania!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.