Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To duży sukces dla słubickiego sportu! Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach zajęła 9 miejsce w krajowym finale szkolnych rozgrywek w mini piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze). Naszym szczypiornistkom zabrakło ledwie jednej bramki, aby móc grać o medale!

glucholazy jedynka_2

Impreza odbyła się w miniony weekend w Głuchołazach. W walce o tytuł mistrz Polski spotkało się 14 najlepszych w kraju szkolnych reprezentacji – wśród nich słubicka Jedynka dowodzona przez trenera Jerzego Grabowskiego.

Najpierw odbyła się rywalizacja w grupach. Tu każdy mecz był na wagę – dosłownie i w przenośni – złota. Słubiczanki po bardzo zaciętych pojedynkach zanotowały bilans: 2 wygrane, 1 remis i 3 porażki. A przy odrobinie szczęścia mogły grać nawet o medale! - Zabrakło nam do tego jednej bramkiGrupa była bardzo wyrównana – powiedział naszej redakcji J. Grabowski chwilę po zakończeniu fazy grupowej.

Ostatniego dnia turnieju odbył się decydujący etap – drużyny grały o konkretne miejsca. Słubiczankom przypadł w udziale pojedynek o 9. lokatę, a za rywalki miały Katolicką Szkołę Podstawową z Kielc. I spisały się świetnie wygrywając 8:5.

Faza grupowa - wyniki
  • SP1 Słubice – SP9 Legnica 8:9
  • SP1 Słubice – SP Posada Górna 12:8
  • SP1 Słubice – SP91 Kraków 4:7
  • SP1 Słubice – SMS Kwidzyn 5:6
  • SP1 Słubice – SP3 Olecko 4:4
  • SP1 Słubice – SP49 Białystok 6:3
Mecz o 9 miejsce
  • SP1 Słubice - Katolicka SP Kielce 8:5
Okiem trenera

Chwilę po końcowym gwizdku udało nam się porozmawiać ze szkoleniowcem Jedynki. Jak ocenia turniej? - To aż i tylko dziewiąte miejsce. W poprzednich latach dwukrotnie lądowaliśmy o dwa oczka niżej, więc jest to nasz największy sukces w szkolnych rozgrywkach. Dziękuję zawodniczkom za walkę i wszystkim, którzy nas wspierali i kibicowali – podsumowuje trener.

glucholazy jedynka

Historyczny sukces wywalczył zespół w składzie: Cyganiak Liliana, Fornalczyk Amelia, Górniak Emilia, Heppner Marta, Matkowska Julia, Matusiak Izabella, Mikołajczyk Maja, Nawotczyńska Gabriela, Pomes Oliwia, Szary Weronika, Tańczak Lena, Terlecka Natalia, Wożniak Noemi. Trener: Jerzy Grabowski.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.